Marlies Schild je letos nepremagaljiva, saj je dobila vse tri slalome, na katerih je prišla do cilja (Levi, Courchevel in Semmering), v Aspnu pa je odstopila na prvi progi. Foto: Reuters
Maria Riesch
Maria Riesch se veseli idealnega razpleta, saj po novem odstopu Lindsey Vonn zdaj pred Američanko v skupnem seštevku svetovnega pokala vodi že za 121 točk. Foto: Reuters
Christina Geiger
20-letna Christina Geiger je na drugi progi dosegla tretji čas in se s tem prvič v karieri prebila na oder za zmagovalke. Njena najboljša uvrstitev pred tem je bila 8. mesto. Zanimivo, tega je dosegla dvakrat - natanko pred 12 meseci v Lienzu in natanko pred 13 meseci v Aspnu. Foto: Reuters
Sarah Schleper
Na prvi progi je presenetila Sarah Schleper, ki se je s številko 32 prebila na deveto mesto. V drugi vožnji je napravila veliko napako, po kateri je osvojila zadnje, 28. mesto. Foto: EPA

Drugo mesto je osvojila Nemka Maria Riesch, ki je zaostala za vsega 32 stotink sekunde. Vodilna v svetovnem pokalu je bila po prvi vožnji šele na 17. mestu, za "rdečo slalomsko majico" pa je zaostajala kar za 2,40 sekunde! Na drugi progi je vso konkurenco premagala za sekundo in se tako prebila povsem pod vrh. Nemški uspeh je dopolnila Christina Geiger, ki je v finalu pridobila štiri mesta in se povzpela na najnižjo stopničko.

Slab nastop Tine Maze ...
Tina Maze tokrat ni imela svojega dne. Slabo je nastopila že na prvi progi, ki jo je z zaostankom 2,82 sekunde končala šele na 20. mestu. Nič bolje ji ni šlo na drugi progi, na kateri je že ob vmesnem času precej zaostajala za tedaj vodilno Frido Hansdotter (Švedinja se je prebila s 30. na 11. mesto), pozneje pa naredila še napako in šele drugič v sezoni odstopila.

... kriva je bila priprava smuči
Vodja ekipe team to aMAZE Andrea Massi je bil po tekmi slabe volje: "V prvi vožnji smo imeli težave z materialom. Dušan Kapš in Tina Maze se nista razumela; priznam, imamo nekaj težav na tem področju. Kapš je član moje ekipe kot serviser in do drugačne odločitve ga bom podpiral kot običajno. Upam, da ne bo nič pomembnega. Trenutno pa kaže dokaj slabo. Čakajo nas tekme v januarju in nam lahko napačne odločitve povzročijo veliko škode."

Preostali Slovenki krepko prepočasni
Ana Drev in Vanja Brodnik sta bili prepočasni za uvrstitev v drugo vožnjo. "Proga je tudi ob teh številkah zdržala dobro. Kot sem že rekel, nam manjka še kakšen dan tekmovanja. Ana smuča v redu, toda ne čez celotno progo, saj je naredila nekaj napak. Za Vanjo sem mislil, da bo hitreje prišla v tekmovalni ritem, toda videti je, da bo potrebovala nekaj več časa. Danes je smučala preveč previdno," je tekmo povzel trener tehničnih disciplin Jernej Koblar.