Lara Gut je slavila drugo zmago v svetovnem pokalu. Prvič se je na najvišjo stopničko povzpela prav tako v superveleslalomu 20. decembra 2008 v St. Moritzu. Foto: EPA
Tina Maze
Tina Maze je ostala brez dragocenih točk. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Mazejeva diskvalificirana v Zauchenseeju

Drugo mesto je v sončnem vremenu zasedla zmagovalka sobotnega smuka in prvega superveleslaloma v Lake Louisu Lindsey Vonn (+0,53), tretja pa je bila še ena Švicarka Dominique Gisin (+0,72). 19-letna Lara Gut, ki je zaradi poškodbe izpustila celotno lansko sezono, je v vse boljši formi. Po slabem začetku sezone je sredi decembra v Val d'Iseru v smuku stopila na tretjo stopničko, v soboto pa je bila na prizorišču današnje zmage v smuku šesta.
Švicarka je nase opozorila leta 2009 na svetovnem prvenstvu, ko je osvojila srebrni medalji v smuku in superkombinaciji.
"Po vsem, kar sem doživela v zadnjih dveh sezonah, mi ta zmaga zelo veliko pomeni. Dosegla sem jo na prizorišču, na katerem sem osvojila svoj prvi naslov svetovne mladinske prvakinje," je bila vesela zmagovalka. Priznala pa je, da bi bila druga, če ne bi hude napake tik pred ciljem storila Avstrijka Nicole Hosp, ki je bila na koncu peta.

Ferkova 28.
Mazejeva je dosegla osmi čas (+1,38), vendar je bilo kmalu po njenem nastopu jasno, da ji grozi diskvalifikacija. To se je na koncu tudi res zgodilo, s čimer se nadaljuje nič kaj spodbuden začetek leta za Korošico. Maruša Ferk je z 28. mestom osvojila tri točke za svetovni pokal.
"Maruša je v enem delu proge smučala kolikor toliko v redu, toda to ni bila prava vožnja. Prišla je do 28. mesta in točk, toda tudi zavoljo odstopov. Tudi sama je rekla, da ni bila zadovoljna," je o nastopu Ferkove povedal trener hitrih disciplin Gregor Šparovec.
V skupnem seštevku še naprej vodi Nemka Maria Riesch, ki je bila tokrat šesta. Pred Vonnovo ima 96 točk prednosti.

Karavana ženskega alpskega smučanja se zdaj seli v Flachau, kjer bo v torek na sporedu slalom, naslednji konec tedna pa prihaja v Maribor, kjer bosta veleslalom in slalom.