Tina Maze ima na Garmisch lepe spomine, saj je tu pred štirimi leti osvojila prvi naslov svetovne prvakinje. Foto: EPA

anizatorji tekem alpskih smučark v Garmisch-Partenkirchnu so morali zaradi slabega vremena in del na progi odpovedati današnji prvi trening smuka.

Vremenska napoved za konec tedna je dobra, tako da smuk in superveleslalom ne bi smela biti ogrožena.

Sobotni smuk se bo začel ob 10.45, nedeljski superveleslalom pa ob 12.00. Obe tekmi si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju.

Vodilna Tina Maze ima v skupnem seštevku svetovnega pokala 44 točka naskoka pred Anno Fenninger.

Na prvem treningu moškega smuka v Kvitfjellu na Norveškem je bil najhitrejši Hannes Reichelt. Rok Perko je bil osmi, za Avstrijcem pa ja zaostal 1,47 sekunde.