Jakov Fak je v skupnem seštevku svetovnega pokala s 4. padel na 5. mesto. Foto: Tomaž Šušteršič
Fak nezadovoljen s 14. mestom

21-letni Boe je slavil drugo zmago v tej sezoni, skupno pa šesto v karieri, od tega peto v šprintu. 24,5 sekunde je zaostal Nemec Simon Schempp, 57,9 sekunde pa njegov rojak Arnd Peiffer.
Fak je na prvem strelskem postanku zadel vseh pet tarč, v drugo pa je eno zgrešil. Za zmagovalcem je zaostal slabo minuto in pol.
"Pokazati bi moral več"
"Razočaran sem, več bi moral pokazati. Neverjetno, kako blizu je bil tisti strel, čisto malo je šel mimo, verjetno je bil na čistem robu. V teh razmerah je bilo težko tekmovati, a mislim, da je bilo podobno za vse. Na progi je veliko vode oziroma vlage in to je bila glavna težava," je razočarano povedal Fak, ki upa, da bodo v nedeljo boljše razmere.

Klemen Bauer je svoje delo na prvem streljanju prav tako opravil z odliko, na drugem pa je zgrešil kar trikrat in bil 58. Janez Marič je zasedel 76. mesto, Rok Tršan 84., Peter Dokl pa 96.

Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, Francoz Martin Fourcade, je končal na 26. mestu.

V nedeljo bosta v Ruhpoldingu še tekmi s skupinskim štartom s Fakom in Tejo Gregorin. Ženska tekma se bo začela ob 12.30, moška pa ob 15.30.

Šprint (M), 10 km:                  *
 1. J. T. BOE         NOR  23:59,2 (0)