Therese Johaug se je v karavano svetovnega pokala vrnila odlično pripravljena. Foto: Reuters

Drugo mesto je z zaostankom 16,8 sekunde zasedla Švedinja Ebba Andersson, tretje pa še ena Norvežanka Ingvild Flugstad Östberg, ki je zaostala 17,9 sekunde. Švedinja Charlotte Kalla, ki je imela zaradi dosežkov na prvih dveh tekmah v Lillehammerju najboljši startni položaj, tekmo je začela 2,3 sekunde pred Johaugovo, je bila četrta.

Nastopile so tudi tri Slovenke. Na 35. mestu je bila najboljša Alenka Čebašek, startala je 20., njen zaostanek je znašal pet minut, 20 sekund in šest desetink. Anamarija Lampič je bila 40. (5:40,6), Katja Višnar pa 54. (8:22,2).

Na stopničkah trije Norvežani
Norveški smučarski tekači so zasedli oder za zmagovalce v moški konkurenci, kjer Slovencev ni bilo na štartu. Najhitrejši je bil Didrik Toenseth, za dobro sekundo je premagal Sjura Roetheja, ki je imel najboljši izhodišči položaj, tretjeuvrščeni Emil Iversen pa je zaostal že več kot minuto.