Veronika Velez Zuzulova se je veselila tretje zmage v karieri. Foto: Reuters
Frida Hansdaotter
Frida Hansdotter je s tretjim mestom zadržala rdečo majico vodilne v slalomskem seštevku. Foto: Reuters
Slovenke brez točk, zmaga Zuzulovi
Zadnji trije nastopi v drugi slalomski vožnji

31-letna Velez Zuzulova si je s štartno številko 3 privozila lepo prednost po prvi vožnji, v finalu pa je uspela zadržati 31 stotink naskoka pred Čehinjo Šarko Strachovo. Tretje mesto je zasedla Švedinja Frida Hansdotter.
Velez Zuzulova je na najvišji stopnički stala prvič po paralelni tekmi 1. januarja 2013 v Münchnu, dva dni predtem je slavila na slalomu na Semmeringu.
V seštevku slaloma še vedno vodi Hansdotterjeva
Hansdotterjeva je ubranila rdečo majico vodilne v posebnem slalomskem seštevku. Za 74 točk zaostaja Strachova, Zuzulova pa je 105 točk zadaj. Na prvih dveh mestih v skupnem seštevku tudi po slalomu v Flachauu ni sprememb, vodi Švicarka Lara Gut (738) pred Američanko Lindsey Vonn (700), ki v slalomu ne tekmujeta, tretja je Hansdotterjeva (581).
Le Lavtarjeva prišla do cilja
Katarina Lavtar
je s številko 33 zaostala kar štiri sekunde in 13 stotink, kar je bilo dovolj le za 37. mesto. Ana Bucik, Maruša Ferk in Klara Livk so odstopile. Za slalomsko postavitev na prvi progi je poskrbel glavni trener slovenske ženske vrste Denis Šteharnik.
Šteharnik: Pogoji zelo težki
"Danes je bilo težko priti naprej. Škoda je za Ano, ker je v zelo dobri formi, bila pa je malo nepazljiva in zajela količek. Katarina ni izkoristila pogojev, za druge pa je bilo praktično nemogoče. Tudi snežilo je zelo močno, sneg se je prijemal na očala in nekje na polovici proge že niso skoraj nič videle. Nekaj so skušali rešiti tik pred prvim tekom in še enkrat polili progo z vodo in jo posolili. Kot ste videli, je startna številka ena vozila po vodi, saj sol še ni prijela. Potem je bilo počasi bolje, a tako je - enkrat dobimo, drugič izgubimo, danes smo izgubili. Ana in Maruša sta v zelo dobri formi, takoj ko bomo imeli pogoje, bomo to tudi pokazali. Klara nabira izkušnje, prav je, da je prišla sem na svetovni pokal, da vidi, kako so stvari drugačne. Štartne številke imamo še zadaj, a pred zlato lisico bo novo štetje, tako da bo lažje," je dejal trener ženske ekipe za tehnične in hitre discipline za svetovni pokal Šteharnik.
Prvih osem točk za Lapanjo
V svoj prvi finale se je na tretjem štartu v svetovnem pokalu prebila v Združenih državah Amerike rojena 21-letna Lila Lapanja, ki nastopa za ameriško reprezentanco. Hčerka nekdanjega slovenskega smučarja Vojka Lapanje, ki se je leta 1991 preselil v ZDA in si tam z življenjsko sopotnico Margaret Besier ustvaril družino, je nastopila s številko 37. Na koncu je zasedla 23. mesto (+4,53) in osvojila osem točk.
Alpske smučarke ostajajo v Flachauu. V petek bo na sporedu še en slalom (15.30/18.30), v nedeljo pa še veleslalom.