Boštjan Kline je s progo opravil odlično! Foto: Reuters
Boštjan Kline, Aleksander Aamodt Kilde in Marcel Hirscher
Boštjan Kline, Aleksander Aamodt Kilde in Marcel Hirscher na odru za zmagovalce. Foto: Reuters
Kline po drugem mestu: Še vedno imam rezerve
Kline izboljšal dosežka Franka in Gorze
Vožnji Klineta in Kosija v Hinterstoderju

Kline je s progo opravil brezhibno, hitro si je nabral zajetno prednost, jo zadržal do konca in suvereno prevzel vodstvo. Tega je dolgo časa držal, a je moral - tako kot na smuku v Garmisch-Partenkirchnu - premoč priznati Aleksandru Aamodtu Kildeju, ki je bil hitrejši na vseh delih proge, v cilju pa za 24 stotink sekunde.

Prve stopničke v superveleslalomu
Kline, ki bo 9. marca dopolnil 25 let, je v Hinterstoderju osvojil prve stopničke v svetovnem pokalu v superveleslalomu. Za nekdanjega dvojnega mladinskega svetovnega prvaka v smuku in superveleslalomu iz Crans Montane leta 2011 je po težavah s poškodbami tako res sijajna sezona. Kline je po dvojnih stopničkah, v tej sezoni ima še štiri uvrstitve med najboljših petnajst, najvišje uvrščeni Slovenec v razvrstitvi svetovnega pokala. Z novimi stopničkami je skočil za sedem mest na 22. mestu skupno, v posebnem superveleslalomskem seštevku je 14., v posebnem smukaškem seštevku pa 18.

Kline ponosen nase
Kline je dosegel najboljšo slovensko moško uvrstitev v tej disciplini, do letošnjega Hinterstodra sta po dvakrat na tretjem mestu v superveleslalomu končala Jure Franko in Aleš Gorza. "Že prej sem bil zelo, zelo ponosen nase, zdaj pa, ko še to slišim, pa še bolj. Je bil zelo težek superveleslalom, zaradi postavitve in ledene podlage, da sem odpeljal tako vožnjo, oziroma, da sem končal drugi, je zame izjemno in sem zelo vesel," je bil zadovoljen Kline, ki bo 9. marca dopolnil 25 let starosti in dodal: "Čakal sem do konca tekme, ker so bili pogoji tako dobri in je proga zdržala, da so fantje z zadnjimi številkami lahko prišli visoko. Čakal sem, da odpeljejo zadnji tekmovalci in potem sem se veselil in dvignil roke. Počasi delamo naprej z majhnimi koraki in potrpežljivo, delamo za to, da bi bili enkrat še višje."

Kosi med deseterico
Zelo dobro je nastopil tudi Klemen Kosi, ki je bil na startu tik za moštvenim kolegom s številko šest. Ob prihodu v cilj je z zaostankom 1,03 sekunde pristal na tretjem mestu, nato pa izgubil še sedem mest, s skupnim zaostankom 1,27 sekunde je osvojil deseto mesto, kar je njegov najboljši superveleslalomski izid v svetovnem pokalu ter drugi najboljši izid po sedmem mestu na letošnji alpski kombinaciji v Wengnu.

Na štartu sta bila še dva Slovenca Martin Čater in Tilen Debelak s številkama 53 in 64. Čater, z zaostankom 3,11 sekunde, in Debelak, z zaostankom 4,66 sekunde, sta bila prepočasna za prvo trideseterico in točke.