Najstnik Timi Zajc je zanesljivo prišel do naslova na Bloudkovi velikanki. Foto: www.alesfevzer.com
Zanesljiva zmaga Zajca na državnem prvenstvu v Planici

Je sploh prvi med slovenskimi skakalci, ki je naslov osvojil v vseh kategorijah. Drugo mesto je zasedel Anže Semenič (Tržič - FMG), na tretjem pa sta bila skupaj Peter Prevc (Triglav) in Tilen Bartol (Sam Ihan). Lanski prvak Jernej Damjan ni tekmoval.
Zajc je zbral 270 točk, Semenič 258,4 točke, Prevc in Bartol pa po 257 točk.

Ekipno je prepričljivo slavila ekipa Triglava (Žiga Jelar, Peter Prevc, Nejc Dežman in Domen Prevc) s 1000,1 točke. Na drugo mesto se je uvrstilo Ljubno (892,4), na tretje pa Triglav 2 (855,7).

Pri dekletih je na veliki napravi zmagala Ema Klinec (Alpina) z 238,7 točke, na zmagovalnem odru sta bili še Urša Bogataj (Ilirija; 222,3) in Nika Križnar (Alpina; 219).
Smučarski skakalci imajo zdaj dva dni premora, v torek pa bo osemčlanska ekipa, ki jo je izbral Goran Janus, odpotovala na prvo postojanko novoletne turneje v Oberstdorf. Tam bodo nastopili Damjan, ki si je vzel nekoliko daljši premor za regeneracijo, Zajc, Semenič, brata Prevc, Bartol, Jelar in Jurij Tepeš.

Končni vrstni red:      daljavi   točke