Andreja Mali je zadela vseh deset tarč na sobotnem šprintu in bo imela lepo izhodišče za nedeljsko zasledovanje. Foto: Sloski
Klemen Bauer
Klemen Bauer bo edini slovenski biatlonec na nedeljskem zasledovanju in še on bo štartal šele kot 44. Foto: Sloski
Bö in Gasparinova slavila v šprintu

Malijeva je bila ena izmed 22 biatlonk, ki so v šprintu podrle vseh deset tarč, na koncu pa je za pet sekund prehitela tudi reprezentančno kolegico Tejo Gregorin, ki je zgrešila enkrat stoje.

Gasparin potrdila senzacijo
Drugič v karieri in sezoni je zmagala Selina Gasparin, ki je izkoristila brezhiben strelski nastop in nato v teku za več kot osem sekund prehitela Finko Kaiso Makairainen. Tretje mesto je zasedla Ukrajinka Valentina Semerenko, medtem ko je vodilna v svetovnem pokalu Čehinja Gabriela Soukalova zasedla 4. mesto. Omenjena trojica biatlonk je po enkrat zgrešila na strelišču.

Boe razred zase, hitrejši tudi od Fourcada
Norvežan Johannes Thingnes Boe je bil veliki zmagovalec šprinta, kar ob brezhibnem streljanju ni bilo presenečenje, saj je ob koncu imel več kot pol minute prednosti pred drugim Ondrejem Moravcem. Tudi če vodilni v svetovnem pokalu Martin Fourcade ne bi zgrešil enega strela stoje, bi zmaga odšla v roke Boa, saj je Francoz na 3. mesto zaostala za 37 sekund.

Ko tudi "ničla" ne prinese šestdeseterice
Zaradi želodčnih težav najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak ni nastopil, medtem ko se ostali niso izkazali, saj niso osvojili niti ene točke. Klemen Bauer je z dvema zgrešenima streloma zasedel 44. mesto, medtem ko je Simon Kočevar tudi z vsemi desetimi podrtimi tarčami ostal brez nedeljskega zasledovanja, saj je osvojil 61. mesto. Janez Marič je s štirimi kazenskimi krogi bil šele 84.

Šprint, 7,5 km (Ž):                *
 1. S. GASPARIN      ŠVI  20:51,4 (0)