Aljaž pleše že od svojega petega leta, v tem času pa je osvojil 19 naslovov državnega prvaka, 5. mesto na evropskem mladinskem prvenstvu in 6. mesto na svetovnem mladinskem prvenstvu. Foto: Stran BBC-šova Strictly Come Dancing na Facebooku

23-letni plesalec Aljaž Škorjanec je s svojo slavno soplesalko, manekenko Abbey Clancy, slavil v britanski televizijski različici plesa z zvezdami Strictly Come Dancing. Par si je zmago priplesal s tremi različnimi plesi v 13. tednu televizijskega šova.

Britanski televizijski šov si je iz tedna v teden ogledalo povprečno 10 milijonov gledalcev, samo v finalni oddaji je za Aljaža glasovalo šest milijonov ljudi.

Aljaž zdaj upa na podpis pogodbe za novo sezono snemanja oddaje, pot pa ga bo takoj po novem letu peljala na turnejo po Britaniji ter na gostovanje v Avstraliji in na Japonskem.