



Vaša ocena: 



Ocena 4,1 od 12 glasov
Ocenite to novico!
Člani nadzornega sveta Vzajemne so Mateja Kožuh Novak, Mirko Miklavčič, Marjan Urbanč in Andrej Zorko. Novi člani so bili izvoljeni na skupščini zavarovalnice.
Razrešnica ni bila podeljena ne redni (Boštjan Aver, Peter Pustatičnik in Davor Hvala) ne izredni upravi (Dušan Kidrič in Irena Kos), prav tako pa tudi ne nadzornikom (Gregor Primic, Jože Benčina, Ivan Sepaher, Dejan Ritoper, Primož Igrc, Darja Korpar, Mihael Perman, Jurij Gorišek, Mojca Berkovič Simeonov, Karmen Ponikvar, Katja Božič in Peter Stanovnik). Kožuh Novakova je dejala, da razrešnice izredna uprava ni prejela, ker ji očitajo, da niso opravili transparentnega pregleda podeljevanja sponzorskega denarja. Predsednik začasne uprave Dušan Kidrič je izpostavil, da bi moral biti nadzorni svet strokoven in da bi za članstvo v nadzornem svetu morali imeti zakonsko določene reference. Kožuh Novakova je na to odvrnila, da "niso kompetentni, ker niso del političnega in kapitalskega ustroja". Na imenovanje nadzornega sveta so bile že napovedane izpodbojne tožbe.
Razpis za novo upravo
Naslednja naloga novega nadzornega sveta je objaviti razpis za novo upravo. "Začeli bomo z revizijami, pregledali kadrovsko sestavo, upravi bo treba omejiti določene kompetence." Za upravo iščejo ljudi, ki bodo "pripravljeni delati in ne služiti na račun teh, ki vplačujejo v Vzajemno". Do imenovanja nove uprave bodo zdajšnjo začasno prosili, naj svoje delo nadaljuje.
ZDUS: Sredstva naj se porabijo za osnovni namen
Kožuh Novakova je pred nekaj dnevi povedala, da upokojenci zavarovalnice ne skušajo prevzeti, temveč skuša civilna družba vzpostaviti nadzor nad porabo sredstev v Vzajemni in zagotoviti, da se ta porabijo za osnovni namen. Agenciji za zavarovalni nadzor in upravi, ki jo sestavljata Dušan Kidrič in Irena Kos in je v soboto od agencije po devetih mesecih izredne uprave dobila redni mandat, namreč v ZDUS-u ne zaupajo, da bosta odpravili po njihovem mnenju obsežne nepravilnosti v upravljanju denarja članov Vzajemne.
Edino. če morda misli, da vo članom nadzornega odbora morala dati umetno dihanje !!!! To je to kar ona zna, ne pa financ !!!!!!V bivšem enopartijskem sistemu je veljalo le, da si naš pol pa vse znaš. Danes to NE drži več.
Upokojence pa pozivam, da dajo mesto MLADIM, za taka dela šolanim izobražencem, ne pa da si domišljujejo, da so vsevedi in sposobni za taka vodilna in vodstvena dela !!!!
Kako se je tam končalo, pa veste ...
Ko bi bile stvari tako preproste, bi vsak obvladal takšno delo. Tudi za oceno ali opis dela mora znati mnogo več kot osnovne računske operacije.
Končno se je narod zbudil!! Joj kako slabo bodo od danes spali vsi, ki so kradli in prefinjeno odlivali denar iz Vzajemne. Upam samo, da povabijo nov policijski urad zraven. Zanimivo bo videti, kam vse je šel denar, posredno in neposredno.
In bogi vsi športniki in kdo ve katera društva še, ki so to samo na papirju - bo težko brez mastnih donacij itd..
In vse te "strokovne" firme, podizvajalci, ki so sami sebi nalagali delo. Saj, pri takšni malhi se ne pozna, če malo vzameš.
Kar se pa tiče ekonomistov - seveda to ni znanost in tudi nikoli ne bo. Ampak bolj pomembno bi bilo, da so managerji moralni in boljši upravljalci. Pa niso. Žal. In tudi niso sami krivi - tako so jih naučili in samo to znajo. Vzrok te bolezni je daleč nazaj.....globoko zasidran v sami matrici družbenega ustroja.
GO Kožuhova, GO ON!!!!
Raje imam konzervativnega managerja, ki si želi narediti čimbolj kakovostne izdelke, ki skrbi za stroškovno vzdržnost, za razvoj, za vlaganje v inovacije, itd, kot pa managerja, ki gleda samo kako bo kratkoročno u nulo sfriziral bilance in po možnosti s pretiranim zadolževanjem (v želji po čimhitrejši rasti) postavil vse na kocko ter seveda po možnosti po hitrem postopku vse skupaj sprivatiziral.
Če se to ne bo zgodilo, naj ZDUS pobere delež Vzajemne in ustanovi zavarovalnico,kjer so bo vključila večina zavarovancev Vzajemne. Potem pa naj imajo Vzajemno !
preveč je denarja v Vzajemni, da bi šlo kar takole mimo