Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

SP v atletiki 2023

SP v atletiki 2023 Po polomu v Budimpešti: nemški šport pada, iz dneva v dan

Vse do zadnjega dne 19. svetovnega prvenstva v atletiki sta bili evropski športni velesili – Nemčija in Francija – brez medalje. Francozi so se rešili s srebrom v štafeti 4 x 400 metrov, Nemcem pa ni uspelo, saj je bil Julian Weber četrti v metu kopja.

37

Zadnji dan SP-ja Maruša Mišmaš Zrimšek z izjemnim državnim rekordom šesta na 3000 m z zaprekami

Maruša Mišmaš Zrimšek je zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v Budimpešti postavila državni rekord 9:06,37 in končala na šestem mestu v teku na 3000 metrov z zaprekami. Lia Apostolovski je osvojila 9. mesto v skoku v višino (1,90 m).

64

SP v atletiki Duplantis zlahka opravil s tekmeci, Američani dobili obe štafeti 4 x 100 m

Predzadnji dan 19. svetovnega prvenstva v Budimpešti je v finalu skoka s palico Armand Duplantis zanesljivo ubranil naslov iz Eugena, a tokrat ni postavil svetovnega rekorda. V obeh štafetah na 4 x 100 metrov so bili najboljši Američani.

55

SP v atletiki 2023 Lia Apostolovski znova v finalu višine, Anita Horvat brez finala na 800 metrov

Lia Apostolovski se je uvrstila v finale skoka v višino na svetovnem prvenstvu v Budimpešti, potem ko je v prvem poskusu preskočila 1,89 metra. Anita Horvat je izpadla v polfinalu teka na 800 metrov (2:00,54).

73

SP v atletiki 2023 Shericka Jackson le sedem stotink za svetovnim rekordom na 200 metrov

Shericka Jackson in Noah Lyles sta postala svetovna prvaka v teku na 200 metrov na svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Jamajčanka je postavila drugi izid v zgodovini (21,41), za rekordom legendarne Florence Griffith-Joyner je zaostala le za sedem stotink.

9

SP v atletiki 2023 Femke Bol razred zase na nizkih ovirah, Tentoglu v zadnji seriji do zlata v skoku v daljino

Femke Bol, ki je v soboto padla tik pred ciljem mešane štafete 4 x 400 metrov, se je veselila zlate medalje v teku na 400 metrov z ovirami na svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Nizozemka je s časom 51,70 zanesljivo opravila s tekmicami.

31

SP v atletiki 2023 Tina Šutej občutila krutost vrhunskega športa

Tina Šutej je bila na svetovnem prvenstvu v atletiki le za las oddaljena od bronaste medalje, ki jo je zaradi enega poizkusa manj na 475 cm osvojila Wilma Murto iz Finske.