Poljaki na letošnjem EP-ju še ne poznajo poraza, jih pa že v četrtfinalu čaka resen preizkus - Srbija. Foto: EPA

Slovenija je v soboto s 3:2 ugnala Turčijo, v ponedeljek bo v četrtfinalu ob 16.30 igrala proti Ukrajini. Prenos bo na TV SLO 2.

Srbi, varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem. S 14 točkami je bil najučinkovitejši korektor Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Poljaki so več kot zanesljivo dobili prva dva niza, že po dveh nizih so imeli 11 blokov (na koncu 18), od tega štiri Lukasz Kaczmarek (na koncu 6). Zanesljivo so povedli tudi v tretjem nizu, a so se prehitro začeli veseliti. Belgijci so jih dohiteli, prehiteli in niz celo dobili. Tudi v četrtem nizu se niso predajali, nevarno grozili, še na 21. točki sta bili ekipi izenačeni, toda na koncu je kakovostnejša ekipa vendarle zmagala.

Aleksander Šliwka in Kaczmarek sta dosegla 16 točk, pri Belgijcih, ki niso dosegli niti enega asa, blokov pa šest, jih je isto število vknjižil Mathijs Desmet.