Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Dviganje uteži

Klavrn konec iger za transspolno Laurel Hubbard

Novozelandka Laurel Hubbard, ki je kot prva transspolna športnica tekmovala na olimpijskih igrah, je klavrno končala svoj nastop v kraljevski disciplini dviganja uteži nad 87 kilogramov.

7

Več novic

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.

56

Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

Uvodni dan olimpijskih iger so podelili 11 kompletov medalj. Izjemno uspešno so igre začeli Azijci, ki so si že zagotovili sedem zlatih medalj. Japonsko je navdušil judoist Naohisa Takato, ki je osvojil zlato v kategoriji do 60 kilogramov.

2

Prireditelji iger v Tokiu našli ugandskega športnika

Prireditelji olimpijskih iger v Tokiu so sporočili, da so našli 20-letnega dvigalca uteži iz Ugande, ki so ga pogrešali od prejšnjega tedna.

11

V Tokiu prva transspolna športnica v zgodovini

Laurel Hubbard bo prva transspolna športnica, ki bo nastopila na olimpijskih igrah, potem ko jo je Nova Zelandija uvrstila v svojo ekipo dvigalk uteži za Tokio.