Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Strelstvo - Arhiv

Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

Vrhunci 10. dne Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

2.8.2021

Američanka Simone Biles je napovedala, da bo vendarle nastopila na zadnjem finalnem nastopu – v torek na gredi. Na krogih je sodnike najbolj prepričal Kitajec Liu Jang, na parterju Američanka Jade Carey. Podelili so še 18 kompletov medalj.

Živa Dvoršak sedma v finalu strelskega maratona

Strelstvo Živa Dvoršak sedma v finalu strelskega maratona

31.7.2021

Najboljša slovenska strelka Živa Dvoršak je prvič prišla v olimpijski finale in to v kraljevski disciplini - trojni položaj. Po 19 strelih v finalu je na kratko skočila celo na 2. mesto, a nato ni bilo več čistih desetic in je končala na sedmem mestu.

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

2. dan Tokia Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

25.7.2021

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.

Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

1. dan Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

24.7.2021

Uvodni dan olimpijskih iger so podelili 11 kompletov medalj. Izjemno uspešno so igre začeli Azijci, ki so si že zagotovili sedem zlatih medalj. Japonsko je navdušil judoist Naohisa Takato, ki je osvojil zlato v kategoriji do 60 kilogramov.

Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

Slovenski nastopi 1. dan Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

23.7.2021

1. dan Tokia je zaznamoval Tadej Pogačar, a Slovenci smo navijali še za kar nekaj športnikov. Za dobro 11. mesto je poskrbela strelka Živa Dvoršak, v judu do 48 kg je Maruša Štangar izpadla v 2. krogu, Bojan Tokić je zanesljivo preskočil prvo oviro.

Živa Dvoršak

Citat za prebrat Živa Dvoršak

23.7.2021

V bistvu strelci skušamo doseči nekakšno stanje, ko nam je vseeno za strel in nam ni vseeno. To je nekakšno vmesno stanje med tem, kar si res močno želiš in tem, da si pripravljen na naslednji strel.

Živa Dvoršak v Osijeku le za madžarsko najstnico

Strelstvo Živa Dvoršak v Osijeku le za madžarsko najstnico

24.6.2021

Strelka Živa Dvoršak je na tekmi svetovnega pokala v Osijeku osvojila drugo mesto v disciplini zračna puška na 10 metrov. Od Ljubljančanke je bila boljša le Madžarka Eszter Meszaros z 250,6 kroga.

Živa Dvoršak s prvo zmago osvojila kvoto za Tokio

Strelstvo Živa Dvoršak s prvo zmago osvojila kvoto za Tokio

24.3.2021

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na tekmi svetovnega pokala v New Delhiju zmagala v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov in s tem osvojila kvoto za nastop na olimpijskih igrah v Tokiu.