Za slovensko strelko, ki je v finalu osmerice zadela 249,8 kroga, so to letošnje druge stopničke na tekmah za svetovni pokal. Na marčevski tekmi v New Delhiju je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov zmagala in si izborila nastop na letošnjih olimpijskih igrah v Tokiu, ki bodo zanjo že tretje po Londonu 2012 in Riu de Janeiru 2016.

Ljubljančanka je v zahtevnih razmerah finalu pokazala mojstrsko predstavo. Po uvodnih desetih strelih je bila na vrhu, potem ko je zadela 104,1 kroga in imela 0,7 prednosti pred Iranko Fatemeh Karamzadeh, sicer daleč najboljšo po kvalifikacijskem delu tekmovanja. V nadaljevanju finala so odločale malenkosti. Dvoršak je po 16 strelih še vedno vodila in imela 0,1 kroga prednosti pred komaj 18-letno Madžarko, ki pa je v končnici dobila neusmiljeno igro desetink ter najboljšo slovensko strelko v zadnjih letih premagala za 0,8 kroga. Tretje mesto je zasedla Italijanka Sofia Ceccarello (226,6).

Dvoršak se je izkazala že v dopoldanskih kvalifikacijah. Po dveh uvodnih serijah, ko je zadela 104,0 in 104,4 kroga, se je najprej sukala v prvi tretjini nastopajočih, v naslednjih dveh serijah pa je "eksplodirala" in se s 106,1 in 105,2 zavihtela med "top 3". V peti seriji je 29-letna Ljubljančanka malenkostno popustila in po 103,5 kroga padla na deseto mesto, v zadnji seriji pa se je ponovno zbrala in s 105,2 kroga napredovala v veliki finale osmih najboljših strelk.

V Slavoniji so nastopile še štiri Slovenke. Urška Kuharič (623,9) je tekmo končala na 27., Sonja Benčina (621,3) na 55., Klavdija Jerovšek (618,0) na 78., Teja Medved (616,3) pa na 83. mestu.