Preostali športi
slice
Đurić evropski prvak na 50 metrov prosto
V petek in nedeljo ga čakata še dva nastopa, 14. avgust 2018 ob 21:30 Darko Đurić je na evropskem prvenstvu v plavanju za invalide v Dublinu osvojil zlato medaljo. Najboljši slovenski paraplavalec je bil najhitrejši na 50 metrov prosto v kategoriji S4.
9
Bertoncelj po medalji zaradi adrenalina še zdaj bolj slabo spi
2
14. avgust 2018 ob 22:00 Na Mestni občini Ljubljana so pripravili sprejem za telovadca Saša Bertonclja, ki je v nedeljo na evropskem prvenstvu v Glasgowu osvojil srebrno medaljo na konju z ročaji, in njegovega dolgoletnega ...
Česen in Stražar na sedemtisočaku Latoku spisala zgodovino
26
13. avgust 2018 ob 20:47 Slovenca Aleš Česen in Luka Stražar ter Britanec Tom Livingstone so šele drugi v zgodovini, ki so osvojili vrh Latoka, in prvi, ki so na 7145 metrov visoki pakistanski vrh priplezali s severne strani.
"Konjenik" Bertoncelj si je v Glasgowu razdelil srebro s Hrvatom
25
12. avgust 2018 ob 16:41 Na evropskem prvenstvu v Glasgowu v gimnastiki je Sašo Bertoncelj upravičil status kandidata za zmagovalni oder in si z oceno 14,866 razdelil srebro s Hrvatom Robertom Seligmanom.
Andreja Leški z iponom do brona na VN-ju Budimpešte
4
11. avgust 2018 ob 16:04 Budimpešta konec tedna gosti veliko nagrado v judu, kjer pa med 15 Slovenci ni olimpijske prvakinje Tine Trstenjak, bronaste iz Ria Ane Velenšek in Klare Apotekar.
Uspeh Trajkovića pomemben v boju za olimpijsko vozovnico Taekvondist Ivan Trajković je osvojil drugo mesto na turnirju za veliko nagrado v Moskvi v olimpijski kategoriji do 80 kg, kar je njegov najboljši izid na tovrstnih tekmovanjih.
Posadka Mrak/Macarol iz Aarhusa z 10. mestom in normo Na svetovnem prvenstvu za olimpijske razrede v jadranju je v Aarhusu najboljših deset posadk v ženskem razredu 470 odjadralo še regato za medalje.
Stevensa stres velikih tekem še bolj podžge Peter John Stevens, ki je Sloveniji na EP-ju priplaval stoto medaljo na velikih tekmovanjih, je mož za največje tekme.
1
Sašo Bertoncelj nepričakovano trepetal za finale Sašo Bertoncelj se je na konju z ročaji s sedmo oceno prebil v finale evropskega prvenstva v gimnastiki v Glasgowu. Rok Klavora na parterju ni bil uspešen.
5
Sarah Sjoestroem v Glasgowu do četrte zlate medalje Slovenski plavalci so na evropskem prvenstvu v Glasgowu sklenili tekmovanja. Zadnji dan sta Sara Račnik s 4:19,17 in Katja Fain s 4:22,27 osvojili 18. in 23. mesto na 400 m prosto.
3
100 slovenskih medalj: Od Londona do Glasgowa Eden slovenskih vrhuncev združenih evropskih prvenstev v Glasgowu je bil nedvomno nastop Petra Johna Stevensa, ki je slovenskemu plavanju priskrbel jubilejno 100. medaljo.
2
Video: Stevens osvojil "jubilejni" bron na 50 m prsno Plavalec kranjskega Triglava Peter John Stevens je na evropskem prvenstvu v Glasgowu s časom 27,06, kar je njegov osebni rekord, osvojil bronasto kolajno na 50 m prsno.
27
Tjaša Oder četrta na 1.500 m prosto Slovenska plavalka Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v Glasgowu s časom 16:10,46 osvojila četrto mesto na 1.500 m prosto.
10
Odrova v finalu tudi na 1.500 metrov Tjaša Oder si je na evropskem prvenstvu v Glasgowu priplavala še drugi finale. V kvalifikacijah na 1.500 m prosto je zasedla peto mesto z dobrim dosežkom 16:21,82.
Belakova po padcu v finalu 8.; spodbuden nastop kolesark Četrti tekmovalni dan evropskih prvenstev v Glasgowu je v finalu preskoka nastopila telovadka Teja Belak, ki je osvojila osmo mesto.