Varovanci nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Pajoviča so morali priznati premoč Hrvaški. Foto: EPA

Hrvati so vpisali četrto zaporedno zmago, s katero so naredili velik korak proti polfinalu. Potem ko so v Gradcu ugnali Črno goro, Belorusijo in Srbijo, so bili ob selitvi na Dunaj boljši še od gostiteljev, ki so po zmagah nad Češko, Ukrajino in Severno Makedonijo prvič klonili.

V prvem polčasu je blestela hrvaška obramba, ki je v prvih 30 minutah dobila le osem golov, nasprotnike pa prisilila v devet izgubljenih žog. Po zaslugi dobre defenzivne igre so si varovanci Lina Červarja priigrali prednost petih golov. Ključna je bila serija 7:1, ki so jo naredili med 9. in 25. minuto. Potem so ves čas nadzorovali potek srečanja in zanesljivo držali varno razliko.

Najboljši hrvaški strelec je bil Zlatko Horvat, ki je avstrijsko mrežo zatresel šestkrat. Po petkrat sta zadela Luka Cindrić in Domagoj Duvnjak, ki je bil pri strelu stoodstoten. V vrsti nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Pajoviča je bil s šestimi goli najučinkovitejši Robert Weber.

Španci brez težav ugnali Češko

Drugi del sta odprli Španija in Češka. Branilci naslova so upravičili vlogo favoritov in v avstrijski prestolnici slavili z 31:25. Celotno tekmo so bili boljši. Čehi so vodili z 1:0 in 2:1, korak pa držali do 7:7. Potem je bilo vse v znamenju evropskih prvakov, pri katerih sta po petkrat zadela Alex Dujshebaev in Angel Fernandez. Ondrej Zdrahala jih je na drugi strani dal osem.

Nemci prav tako pričakovano niso imeli težav z Belorusi (23:31). Že v prvem polčasu so vodili za osem, najvišja prednost pa je bila devet golov. Timo Kastening je bil s šestimi zadetki najboljši strelec Nemcev, Vladzislav Kuleš pa Belorusov.

Tekme v skupini 2 v Malmöju se bodo začele v petek. Slovenija bo prvo tekmo igrala ob 16.00 proti Islandiji. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.