Maria Riesch, Kathrin Zettel in Anja Pärson - trojica, ki ima veliko možnosti, da v nedeljo ena izmed njih postane zlata lisička, saj so vse dobre tudi v slalomu. Foto: Reuters
Kathrin Zettel
Kathrin Zettel je vodila že po prvi vožnji. Na drugi ji je za zmago zadoščal 13. čas druge vožnje. Foto: EPA
Maria Riesch
Maria Riesch po tekmi: 'Pohorska strmina mi zelo leži. Tu sem osvojila prve stopničke v pokalu, osvojila naslov svetovne prvakinje in tudi sicer nizala dobre uvrstitve. Leta 2004 sem bila že blizu prvi trojici v veleslalomu v Mariboru. Končno sem tu dosegla tudi zmagovalne stopničke v tej disciplini, kar mi je v zbirki še manjkalo. Vesela sem, vendar pa si želim, da bi bila tudi v tej disciplini v stabilnejši formi. Vse preveč nihanj imam.' Foto: Reuters
Tina Maze
Tina Maze je bila edina Slovenka v finalu mariborskega veleslaloma. Foto: EPA
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je bila po prvi vožnji druga. V finalnem nastopu je bila na dobri poti, da se prvič v veleslalomu prebije na oder za zmagovalke, a je naredila napako tik pred ciljem. Foto: Reuters

Na prvih devetih mestih so se zvrstile po štiri Nemke in Avstrijke. Na drugo stopničko je stopila Nemka Maria Riesch, na tretjo pa edina "vsiljivka" Anja Pärson, ki na Pohorju tradicionalno dobro tekmuje.

Zmagovalka je bila samozavestna
"Pred finalom sem bila kljub vodstvu na prvi progi zelo sproščena, čeprav sem si močno želela zmage. Ta je zelo pomembna za mojo samozavest. Nisem se ozirala na druge, želela sem si le, da bi sama dobro odpeljala. Proga je bila zelo dobro pripravljena, tudi gledalcev je bilo veliko, zato je bilo prijetno tekmovati," je misli po prvi letošnji veleslalomski zmagi strnila Zettlova.

Maze: "Proga je bila prelahka"
Tina Maze je nekoliko padla v formi, saj je osvojila 13. mesto. Po prvi vožnji je bila še mesto nižje. "Razlika v konfiguraciji je ogromna. Letošnja proga je zelo lahka, kar imajo nekatere prednost," je letošnjo in lansko progo primerjala lanska zmagovalka veleslaloma. "Težko je bilo tekmovati. Borim se po najboljših močeh. Nisem še v najboljši formi, ker sem bila bolna. Treba je ostati z glavo gor in upati na najboljše. Jutri je nov dan, nova tekma. Ne vem, kaj lahko pričakujem. Smučala bom kot na treningih, potem pa bomo videli, kaj bo to prineslo," pa pred nedeljskim slalom razmišlja Črnjanka.

Nastopilo še pet Slovenk
Na prvo progo se je podalo še pet Slovenk. Ilka Štuhec, ki je upala na čudež in potrditev olimpijske forme, še ni povsem okrevala in ni bila kos zahtevni podlagi. Z zaostankom skoraj štirih sekund je ostala brez finalne vožnje. Še 60 stotink slabše je progo odpeljala Ana Drev. Desetinko za Drevovo je zaostala Maruša Ferk, medtem ko je Ula Hafner ob debiju v svetovnem pokalu zaostala 6,19 sekunde in osvojila 68. mesto. Druga debitantka Ana Bucik je odstopila.

V ciljni areni in ob progi na Pohorju se je zbralo kar okoli deset tisoč navijačev.

V nedeljo je na sporedu še slalom. Prva vožnja bo na programu ob 9.15, druga pa ob 12.15. Od Slovenk bodo nastopile Mazejeva, Ferkova, Drevova, Katja Jazbec, Katarina Lavtar in Sara Globočnik.