Johaugova je v razburljivem obračunu za 12 sekund premagala mlado 19-letno Švedinjo Frido Karlsson. Tretja je bila še ena Norvežanka, Ingvild Flugstad Östberg.

Norvežanka Therese Johaug je pritekla do druge zlate medalje v Seefeldu. Najboljša je bila že v skiatlonu. Foto: Reuters

30-letna Johaugova, ki se je v tekaško karavano vrnila po dvoletnem suspenzu zaradi dopinga, se je tako veselila druge zlate medalje v Seefeldu, skupno pa že devete zlate na svetovnih prvenstvih.

Anamarija Lampič, srebrna v ekipnem šprintu, je tudi na 10 kilometrov dosegla dober izid. Foto: Reuters

Lampičeva: To je bil moj maksimum, jokerja sem izkoristila v šprintu
Začetek Lampičeve je bil morda celo prehiter: po 1,7 km je imela deveti čas, na polovici preizkušnje je bila še na 14. mestu. A nato na koncu za Johaugovo zaostala 1:37 minute. "Začela sem malenkost prehitro, kar me je stalo v drugem krogu. A razmere so težke, v prvem krogu je šlo veliko lažje, v drugem je bilo očitno, da je 'špura' počasnejša in te je manj prinesla navzdol. Res je v narekovajih lahek začetek, mogoče je bilo to varljivo in sem prehitro začela, a to je bil moj maksimum in jokerja sem izkoristila na ekipnem sprintu," je bila po nastopu vseeno zadovoljna najboljša slovenska tekačica v Seefeldu.