Petra Majdič se je petnajstič v karieri uvrstila na stopničke v svetovnem pokalu. Sedemkrat je bila na najvišji. Foto: EPA
Petra Majdič
Petra je bila spet neulovljiva za tekmece. Foto: EPA
Majdičeva je kraljica šprinta
Zmagovalni tek Petre Majdič

Najboljša je bila že v Canmoru in Kuusamu, skupno pa je to že njena sedma zmaga v svetovnem pokalu, kar šest je šprinterskih.

Vodstva ni več izpustila iz rok
Brinjčanka se je v finalu na razmočeni progi skupaj še z drugima dvema favoritkama Astrid Jacobsen in Virpi Kuitunen prebila v ospredje, vodstvo pa prevzela ob prvem spustu. Finki, ki je imela prvi čas kvalifikacij, so začele popuščati moči, 28-letni Slovenki pa je bila tesno za petami le še Norvežanka. A mimo Majdičeve se ni mogla prebiti in na koncu zaostala za 1,2, Kuitunenova na tretjem mestu pa za 6,7 sekunde.

Izjemno pripravljenost potrjevala ves dan
Slovenska športnica leta je boj za stopničke napovedovala ves dan. V kvalifikacijah je imela tretji čas, nato pa slavila tako v četrtfinalni kot v polfinalni skupini, ko je deklasirala tekmice. Povedla je kmalu na začetku in slavila s prednostjo skoraj šestih sekund pred Pirjo Muranen.

Majdičeva: Zmaga obliž na rane
"To je fantastičen uspeh. Preživljam težke čase, vsakič, ko se postavim na štart, mi je težko. Ta zmaga je obliž na rane, in upam, da ni zadnja. V težkih razmerah smo našli dobro mažo in tudi hitre smuči so razlog za tako lahko zmago," je bil prvi komentar Majdičeve.