Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Se nova generacija otrok, rojenih po letu 2012, vrača na igrišča? Strokovnjaki poudarjajo, da otroci prosto igro brez nadzora staršev potrebujejo tudi zaradi razvijanja socialnih veščin in ustvarjalnega iskanja rešitev. To prikazuje film Igrišča ne damo!
Marca, ob njenem 76. rojstnem dnevu, je ekipa Tednika obiskala Manco Košir na domu. Bila je takšna, kot smo jo poznali: polna kipeče energije; neutrudna ambasadorka branja, učenja, razmišljanja; razbijalka tabujev; glas ljubezni, dobre paliative, Hospica.
V uredništvu Tednika smo na odvržene igle naleteli tudi na bolj obljudenih ulicah v Ljubljani. Vse pogostejša je tudi uporaba drog vsem na očeh. Bi lahko t. i. odprto sceno omejili z odprtjem varne sobe?
Parlament je pred odločanjem o posvetovalnem referendumu o pravici do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja. Bojana Beović: "To je uboj, z nekimi razlogi, v nekih okoliščinah, ampak vendarle to je uboj."
Ni dovolj, da sodelujemo v reprezentativni parlamentarni demokraciji, dokler ne dokažemo, da idejo trajnostnega razvoja lahko uresničimo, pravi Srećko Horvat, ki je na otoku Vis zraven Titove špilje s somišljeniki ustanovil Šolo družbene avtonomije.
Kdo so ljudje, zaradi katerih se številne pretresljive zgodbe najtežje bolnih in poškodovanih končajo srečno? Kaj jih žene, da vztrajajo pri tako zahtevnem delu; na oddelku, kjer bolniki ne morejo počakati, kjer se vsak trenutek borijo za življenje?
Ali lahko spletna vplivnica reši komunikacijski neuspeh neke vlade ali stranke? Družbena omrežja lahko iz politika naredijo zvezdo ali ga pokopljejo.
Kaj pomeni vrnitev pasivne in aktivne volilne pravice osebam z oviranostjo v praksi? Kako je v Španiji v regionalni parlament Valencie izvoljena prva poslanka na svetu z Downovim sindromom? Kaj so politični cilji Mar Galcerán?
Pametna ura določa lokacijo. Omogoča, da se tretja oseba vrine v komunikacijo in se otroku predstavlja za nekoga drugega. In ima celo nekaj več od pametnega telefona, omogoča nezakonito prisluškovanje.
"Osebno sem jih poklical, povprašal, ali bi bili za ta dogodek. Vsi so se odzvali zelo pozitivno," je o gostih, ki bodo prišli v Stožice, povedal Goran Dragić, ki se bo 24. avgusta na spektakularni tekmi v Stožicah poslovil od košarkarske kariere.
Poleti na planiški velikanki so rezervirani le za najboljše smučarske skakalce. Tokrat pa se bo na preizkusu letalnice, če bo šlo vse po sreči, po zaletišču spustil tudi rekreativec, 42-letni Ljubljančan Aleš Prestor.
Pionir elektronske glasbe v Sloveniji, didžej in producent Uroš Umek je pred kratkim praznoval tri desetletja glasbenega ustvarjanja. Iz kakšnega testa je človek, ki kljub svetovni slavi živi in ustvarja v Sloveniji?
Številne evropske države zaradi zaostrenih varnostnih razmer uvajajo ali resno razmišljajo, da bi ponovno uvedle eno izmed oblik obveznega vojaškega služenja. Se jim bo pridružila tudi Slovenija?
Nataša Pirc Musar, prva predsednica Slovenije, ki je prehodila pot od novinarke, informacijske pooblaščenke, odvetnice do predsednice države, je na tem potovanju preskočila nemalo ovir, zlasti med volilno kampanjo in očitki, da je ambiciozna karieristka.
Pred nekaj tedni smo se v uredništvu Tednika spraševali, ali je Katoliška cerkev na Slovenskem že ustanovila neodvisno komisijo, ki se bo odločno spopadla s spolnimi zlorabami in nasiljem za cerkvenimi zidovi.
Tudi v resničnem življenju sodna medicina raziskuje in pripoveduje zgodbe živih in mrtvih, sodeluje s policijo in sodiščem, a so postopki precej drugačni kot v kriminalističnih serijah, ki so obnorele svet.
Četverčki, ki so se 14. januarja rodili v ljubljanski porodnišnici, se počutijo dobro. Zdravstveni delavci sicer opozarjajo na velik upad števila rojstev v Sloveniji.
V petek, 1. septembra, se je začelo zbiranje podpisov za vpis gotovine v slovensko ustavo.
Poplave so bile v Sloveniji pogoste tudi v preteklosti, prve zapise o njih najdemo že leta 1550. Najpogostejše so bile v okolici Celja. Tam je bila leta 1954 tudi najbolj smrtonosna povodenj pri nas, ki je vzela 22 življenj.
Zaposleni, ki so izgubili službo, ker so zavračali dokazovanje izpolnjevanja pogoja PCT na delovnem mestu in nošenje mask, še vedno skušajo dokazati na sodiščih, da so bili – kot menijo – odpuščeni po krivici.
Neveljaven email naslov