



Vaša ocena: 



Ocena 3,5 od 2 glasov
Ocenite to novico!
Ministrica za delo, družino in socialne zadeve je zadovljna nad uspešno zadanim programom, ki so si ga zadali za predsedovanje EU-ju.
Marjeto Cotman najbolj veseli sprejetje direktiv o delovnem času in delovnih pogojih začasnih delavcev. Kot meni, jim je s tem uspelo dvigniti standarde na delovnopravnem področju.
"Ključno sporočilo Evropske unije v času slovenskega predsedovanja je bilo, da nam ni vseeno za položaj ljudi, delavcev, mladih, starejših in socialno ogroženih," meni socialna ministrica.
Deset dogodkov in 1500 ljudi
Ministrstvo je v času predsedovanja pripravilo deset dogodkov, udeležilo pa se jih je 1500 ljudi. Na štirih konferencah so govorili o spolnih stereotipih, zaposlovanju mladih, medgeneracijski solidarnosti in invalidih. Poleg tega so se evropski resorni ministri dvakrat zbrali na neformalnem srečanju.