Svetovni prvak Kristjan Čeh je upravičil vlogo favorita na evropskih igrah. Glavni cilj sezone je svetovno prvenstvo v Budimpešti, ko bo finale v metu diska na sporedu v ponedeljek, 21. avgusta. Foto: www.alesfevzer.com

Čeh je v sredo za pet metrov ugnal vse tekmece. Za njegovim dosežkom je zaostal tudi najboljši v prvi diviziji Daniel Stahl, ki je vrgel skoraj tri metre manj od Ptujčana (67,25 m). Šved je letos v precej boljši formi kot lani, v Turkuju je že premagal Čeha in obeta se zanimiv obračun za zlato na svetovnem prvenstvu v Budimpešti 21. avgusta. Bronasto medaljo je osvojil Litovec Andrius Gudžius (64,94 m).

Murto po težavah na 4,50 m zanesljivo nadaljevala
V Katovicah je Tina Šutej v drugi ligi v sredo osvojila prvo mesto s 4,70 metra. Ta dosežek je s 4,71 m v prvi ligi izboljšala le Finka Wilma Murto. Evropska prvakinja na prostem in v dvorani je bila znova za las boljša od slovenske rekorderke. Imela je velike težave na 4,50 metra, ko je šele v tretjem poskusu preskočila letvico. Na 4,60, 4,65 in 4,71 je bila nato uspešna v prvem poskusu. Bron je pripadel Švicarki Angelici Moser, ki je 4,60 metra preskočila v drugem poskusu.

Po drugi ligi, ki je tekmovala med 20. in 22. junijem, je moralo nekaj slovenskih predstavnikov, ki so osvojili prva tri mesta, počakati na razplet tekem v prvi ligi, tekmovanja ta čas najmočnejših 16 reprezentanc stare celine potekajo od 23. do 25. junija.

Tina Šutej je že drugič v letošnji sezoni morala priznati premoč Wilmi Murto. Finka je bila boljša tudi na dvoranskem evropskem prvenstvu marca v Carigradu. Foto: EPA

Guček končal na četrtem mestu
Za las je odličje ušlo Maticu Ianu Gučku na 400 m ovire, ki sta ga danes premagala dva tekmovalca. Ker je bil z drugim izidom v slovenski zgodovini in karieri (49,48) v drugi skupini drugi, je skupno zasedel četrto mesto. Agata Zupin je za drugo mesto v drugi skupni na 400 m ovire tekla 56,58 sekunde in je bila skupno deveta.

Jernej Gumilar, Matevž Šuštaršič, Andrej Skočir in Anej Čurin Prapotnik so bili drugi z državnim rekordom do 23 let (39,29), s katerim so le za devet stotink zaostali za slovenskim članskim rekordom, skupno na evropskih igrah deseti.

Prvi dan atletskih tekmovanj sta bila na prvih treh mestih iger dva slovenska predstavnika. Klara Lukan je bila druga na 5000 m (15:33,39) in je po nastopu prve skupine skupno šesta. Anej Čurin Prapotnik, tretji na 100 m v drugi ligi (10,34), je bil na koncu 10.

Tekmovalci iz divizije 2, ki so že zapustili igre oziroma ekipno evropsko prvenstvo, bodo kolajne prejeli po pošti.