Maruša Mišmaš Zrimšek se je izkazala na Poljskem in stopnjuje formo pred svetovnim prvenstvom v Budimpešti. Lani se je prebila v finale v Eugenu in končala na 14. mestu. Letos ima še precej višje cilje. Foto: www.alesfevzer.com

Albanka je v tretji ligi postavila rekord ekipnih evropskih prvenstev. V današnjem nastopu zadnjega dne prve lige slovenske rekorderke ni prehitela nobena atletinja. Najboljša je bila Poljakinja Alicja Konieczek (9:38,72), kar pa ni bilo dovolj za odličje.

Tekmovalke v drugi diviziji so bili precej hitrejše od atletinj prve divizije. Foto: www.alesfevzer.com

Mešana štafeta končala na sedmem mestu
Možnosti za odličja je imela še slovenska mešana štafeta 4 x 400 m, v kateri so bili Lovro Mesec Košir, Agata Zupin, Rok Ferlan in Anita Horvat, ki so zmagali s slovenskim rekordom 3:14,72.

V prvi ligi so bili v zadnji disciplini ekipnega EP-ja najboljši gostitelji Poljaki (3:12,87), od Slovenije pa so bile hitrejše še Francija z državnim rekordom (3:13,36), Italija (3:13,56), Nemčija (3:14,00), Portugalska (3:14,06) in Velika Britanija (3:14,27). Slovenska četverica je tako dosegla sedmi čas.

Po drugi ligi, ki je tekmovala med 20. in 22. junijem, je moralo nekaj slovenskih predstavnikov, ki so osvojili prva tri mesta, počakati na razplet tekem v prvi ligi. Najmočnejših 16 reprezentanc stare celine je tekmovalo od petka do nedelje.

Tekmovalci iz divizije 2, ki so že zapustili igre oziroma ekipno evropsko prvenstvo, bodo kolajne prejeli po pošti.