Maruša Mišmaš je znova blestela na olimpijskem stadionu v Berlinu. Foto: Reuters

Mišmaševa več kot za pet sekund izboljšala državni rekord

Robert Harting z drugim mestom končal kariero
2. september 2018 ob 21:14
Berlin - MMC RTV SLO, STA

Maruša Mišmaš je na mednarodnem mitingu ISTAF v Berlinu postavila državni rekord v teku na 3000 metrov z zaprekami (9:28,61). Prepričljivo je izboljšala svojo staro rekordno znamko 9:34,28, ki jo je odtekla na avgustovskem evropskem prvenstvu v Berlinu.

Mišmaševa je končala na četrtem mestu. Zmagala je Američanka Collen Quigley (9:10,27), drugo mesto je zasedla Kenijka Daisy Jepkemei (9:14,66), tretje pa Avstralka Genevieve Lacaze (9:23,69).

Četrto mesto je v metu kopja osvojila tudi Martina Ratej, ki pa seveda ni bila zadovoljna z metom 57,16 metra. Z metom 62,70 metra je zmagala Avstralka Kelsey-Lee Roberts.

Na mitingu je zadnjič v imenitni karieri tekmoval olimpijski prvak v metu diska iz Londona 2012 Robert Harting. Poslovil se je z drugim mestom, boljši od njega je bil njegov brat Christoph, olimpijski prvak iz Ria.