Valtteri Bottas je v Melbournu osvojil 5. mesto, a lahko bi se zavihtel še višje, če ne bi storil velike napake in ne bi s trkom v zaščitno ogrado predrl zadnje desne gume. Foto: Reuters

Na voljo je še 18 dirk, da se izkažemo. V Avstraliji bi se lahko bolje izšlo. Felipe se ni mogel izogniti nesreči v prvem zavoju, sam pa sem storil napako in zletel v zaščitno ogrado.

Rosberg dobil uvodno dirko sezone

Bottas je bil na uvodni dirki sezone v Melbournu eden redkih dirkačev, ki je pritegnil pozornost z agresivnim dirkanjem. Finec, ki se je karavani formule ena pridružil lani, je bil na dobri poti, da morda osvoji celo prve stopničke v karieri, a je zaradi napake predrl gumo, s tem pa je izničil tudi vse možnosti za uvrstitev na zmagovalni oder.

Letos popolnoma drugačen Williams
Vseeno je 24-letnik iz Nastole dosegel uspeh kariere, osvojil je 5. mesto, poleg tega je prepričan, da lahko Williams letos doseže še veliko večji uspeh. "Na voljo je še 18 dirk, da se izkažemo. V Avstraliji bi se lahko bolje izšlo. Felipe se ni mogel izogniti nesreči v prvem zavoju, sam pa sem storil napako in zletel v zaščitno ogrado," je dejal Bottas. Lani je bil Williams popolnoma nekonkurenčen, v vsej sezoni je zbral zgolj 5 točk. Letos je vse drugače. "Letos imamo popolnoma drugačno ekipo. Poleg tega smo že na uvodni dirki zbrali več točk kot v celotni lanski sezoni. Prav tako imamo dirkalnik, ki je hitrejši od drugih. Res sem zadovoljen s potekom zimskih testiranj in delom, ki smo ga opravili," je še dodal Bottas.
Veseli se dirke v Kuala Lumpurju
Fincu se je na lanski dirki v Kuala Lumpurju krstna točka v formuli ena izmuznila skozi šivankino uho, na koncu se je moral zadovoljiti z 11. mestom, prve točke pa je osvojil šele na predzadnji dirki sezone v ZDA, ko je bil osmi. "V Maleziji je proga precej drugačna od Albert Parka. Veliko bolj podobna je dirkaškim progam. Verjamem, da se lahko znova borimo za najvišja mesta in komaj čakam naslednji konec tedna," je še povedal Bottas.