Kimi Räikkönen se je kljub bolečinam v hrbtu v Singapurju po slabih sobotnih kvalifikacijah (13. mesto) v nedeljo povzpel na zmagovalni oder. Foto: EPA

Nimam prvič tovrstnih težav, v preteklosti sem že večkrat čutil bolečine v tem predelu telesa. Bomo videli, v kakšnem stanju bo moj hrbet prihodnji petek, ko bomo v Koreji opravili prvi prosti trening.

Kimi Räikkönen
Räikkönen je bil še pred poletnim premorom glavni tekmec Sebastianu Vettlu, a je v nadaljevanju dvakrat vknjižil točkovno ničlo, zaradi česar je šest dirk pred koncem sezone zaostanek za Nemcem narasel že na 98 točk. Foto: EPA

Räikkönenov nastop v kvalifikacijah za dirko v Singapurju je bil zaradi bolečin v hrbtu dolgo časa negotov. Na koncu je Finec osvojil 13. mesto, a se je nato na dirki zavihtel celo na zmagovalni oder (3. mesto). Po nedeljski preizkušnji je svetovni prvak iz leta 2007 pojasnil, da ni pretirano čutil bolečin, ki pa na njegovo žalost ne izginejo.

Težave s hrbtom vse od leta 2001
"Vsekakor bolečine med dirko niso bile tako hude kot v sobotnih kvalifikacijah, ko se res nisem počutil dobro. Najpomembneje je bilo, da sem lahko dirkal in da sem se uvrstil na zmagovalni oder," je povedal 33-letni dirkač in nadaljeval: "Nimam prvič tovrstnih težav, v preteklosti sem že večkrat čutil bolečine v tem predelu telesa. Bomo videli, v kakšnem stanju bo moj hrbet prihodnji petek, ko bomo v Koreji opravili prvi prosti trening." Finčeve težave s hrbtom so se začele leta 2001, ko je s Sauberjem doživel hudo nesrečo na 3. dan testiranja v Magny-Coursu.
Stara zgodba: želi boljše kvalifikacije
Räikkönenova forma je od konca poletnega premora strmo padla. Predtem je bil glavni tekmec Sebastiana Vettla, od tedaj pa je padel v visok točkovni zaostanek za Nemcem, ki suvereno drvi četrtemu zaporednemu naslovu svetovnega prvaka v formuli ena naproti. V Belgiji je Finec odstopil, točkovno ničlo je z 11. mestom vknjižil tudi v Italiji. Šele v Singapurju je znova osvojil točke. "Upam, da bomo nadaljevali dobro formo iz Marina Baya. Dirkalnik je bil zelo dobro pripravljen, občutek med dirkanjem je bil odličen. Zelo pomembno je ohraniti pozitiven občutek in iz naslednjih dirk iztisniti čim več," je dejal.
Sklenil je: "Glavni cilj je imeti boljši konec tedna kot v Singapurju, kjer nismo imeli dobrih kvalifikacij. Seveda je precej lažje, če dirko začneš iz prve deseterice."