Ivo Jan
Ivo Jan se je veselil zmage v Tivoliju, ki je Gradec obdržala v boju za končnico. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančane je po odhodu Fabiana Dahlema prvič oziroma znova vodil Bojan Zajc, kar pa ni pripomoglo k zmagovitemu razpletu.

Gostje, ki jih vodi Ivo Jan, so povedli v 10. minuti, ko je Oliverja Roya presenetil Stephen Werner z diagonalnim strelom z desne strani. Luka Kalan je v 18. minuti izenačil na 1:1, potem ko je pred vrati preusmeril plošček po strelu kapetana Aleša Mušiča.
Olimpija v vodstvu le 39 sekund
Gregor Koblar
je v 24. minuti celo poskrbel za vodstvo zeleno-belih, potem ko je Clemens Unterweger nespretno preumeril plošček v lastno mrežo. A veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je Markus Pirmann še v isti minuti poravnal izid. V nadaljevanju so bili rahlo boljši gostje, Roy je nekajkrat dobro posredoval, pri domačih pa je lepi priložnosti zapravil Nik Pem, ko ni bil dovolj natančen iz bližine.

Razmerje strelov 35:30 za domače
Zadnja tretjina je bila slabša, odločitev o zmagovalcu pa je nato padla v 54. minuti, ko je ob prednosti dveh igralcev več zadel Kyle Beach. Sodnik Peter Gebei je zelo sporno izključil Mateja Hočevarja, ki naj bi se zaletel v vratarja Sebastiana Dahma. 50 sekund pred koncem je Zajc poskusil še brez vratarja Roya, a zaključni pritisk ni obrodil sadov. Razmerje strelov je bilo 35:30 za zmaje.
V petek se bo Olimpija znova pomerila z Gradcem, a tokrat v gosteh.