Jurij Goličič se je izkazal z dvema zadetkoma. Foto: Iztok Novak
Frank Banham
Hannu Järvenpää je v Tivoli prišel na priporočilo Franka Banhama. Foto: Iztok Novak

Olimpija je z zmago proti aktualnim prvakom v Tivoliju prekinila niz treh zaporednih porazov. Järvenpää je imel na voljo skoraj popolno zasedbo, ni pa mogel računati na branilca Boštjana Groznika, ki je bil kaznovan zaradi pretepa na prejšnjem dvoboju na Dunaju.

Tory hitro izenačil
Prva tretjina je postregla s precej izenačeno igro. Na začetku so imeli nekaj priložnosti gostitelji, nato pa so pritisnili Celovčani in zadeli tudi vratnico gola, ki ga je tokrat branil Norm Maracle. A v 14. minuti so prvi mrežo zatresli zmaji, ko so imeli na ledu celo igralca manj. Frank Banham je dobro zaposlil Jurija Goličiča, ta pa je zadrsal za vrati in ukanil celovškega vratarja Reneja Swetteta. Tri minute pozneje je s strelom od daleč izenačil Jeffrey Tory.

Pravi odgovor Olimpije
Neučinkovitost ljubljanskih napadalcev na začetku druge tretjine je v 34. minuti po lepi akciji kaznoval Raphael Herburger. V zadnjih 20 minutah je sledil pravi odgovor Olimpije. Najprej je vztrajni Žiga Pance ukradel plošček gostom pred njihovim golom in med padcem še podal do Boštjana Goličiča, ki je natančno meril in poskrbel za izenačenje.
Starejši Goličič postavil piko na i
Pet minut pred koncem je sledil še en zadetek z igralcem manj. Plošček je za vrati priboril Aleš Mušič, pred vrati pa je bil spreten in natančen Travis Brigley. V zadnji minuti, ko sta bila na ljubljanski strani izključena dva igralca in je KAC igral brez vratarja, pa je ob razmerju 3-6 končni izid postavil Jurij Goličič s strelom v prazna vrata.