20-letni Jean Gabriel Pageau je svojo priložnost v Ligi NHL okusil šele na zadnjih 9 tekmah rednega dela, v končnici pa je svojo priložnost dobro izkoristil. Foto: Reuters
Cory Schneider
Cory Schneider je imel neposrečeno tekmo, saj je prejel kar pet zadetkov. Foto: Reuters

Nepričakovani junak je bil novinec Jean Gabriel Pageau, ki je v samo 12 minutah igre dosegel hat-trick. Prvič je udaril v 25. minuti, ko je v hitrem protinapadu zabil za 2:1. Ob strelu ga je v obraz s palico udaril P. K. Suban, Pageau pa je pri tem izgubil zob. Vseeno pa je v nadaljevanju zabil še dva gola.

"Zob bom dal pod vzglavnik in počakal, če bom kaj dobil," se je po tekmi šalil 20-letnik in nadaljeval v podobnem slogu: "Z veseljem izgubim še en zob, če bi to zagotovilo novo zmago v končnici."

Kunitz zadel v 9. minuti podaljška
Pittsburgh je v gosteh v podaljšku premagal NY Islanderse s 5:4 in s spet prevzel prednost domačega ledu. Odločilni gol je v 9. minuti podaljška prispeval Chris Kunitz, ki je zadel tudi za 2:2.

Zucker vlil Minnesoti upanje
Podaljšek je bil potreben tudi na tekmi v Minnesoti, kjer so gostitelji premagali Chicago s 3:2 in izid v seriji znižali na 2:1. Tekmo je v tretji minuti dodatka odločil Jason Zucker. 21-letni novinec je bil blizu odločilnemu golu že v podaljšku prve tekme, a je stresel vratnico.

Morski psi v treh minutah ugriznili trikrat
Saj Jose je le še korak od napredovanja, saj je še tretjič premagala Vancouver, tokrat v svoji dvorani s 5:2. Odločil je začetek zadnje tretjine, ko so Morski psi v razmiku treh minut zabili tri gole (dva je prispeval Logan Couture) in povedli s 5:1.

Liga NHL, končnica, 1. krog, Vzhod:
NY ISLANDERS (8) - PITTSBURGH (1) - 1:2
4:5 (3:2, 1:0, 0:2)
Moulson 2., Cizikas 6., Okposo 46., Tavares 51.; Iginla 14., Kunitz 14., 69., Dupuis 20., Murray 38.
Obrambe: Nabokov 20; Fleury 32.
OTTAWA (7) - MONTREAL (2) - 2:1
6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Alfredsson 6., Pageau 25., 42., 59., Turris 48., Silfverberg 48.; Bourque 15.
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Bouchard 19., Parise 44., Zucker 63.; Oduya 14., Keith 58.
Obrambe: Harding 25; Crawford 34.
SAN JOSE (6) - VANCOUVER (3) - 3:0
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Pavelski 15., 28., Couture 42., 45., Marleau 42.; Burrows 32., Hamhuis 54.
Obrambe: Niemi 28; Schneider 23, Luongo 10.
Ponedeljek:
LOS ANGELES (5) - ST. LOUIS (4) - 1:2
DETROIT (7) - ANAHEIM (2) - 1:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.