Po porazu na nedeljskem derbiju v Tivoliju proti SŽ-ju Olimpiji je vodstvo kluba odpustilo Gabra Glaviča. Njegov pomočnik Burnik bo Gorenjce zagotovo vodil tudi na sobotni tekmi proti Feldkirchu v Podmežakli, nato pa bosta na sporedu dva tedna premora v Alpski ligi, ko bodo v klubu razkrili načrte za nadaljevanje sezone.

Po prvi medsebojni tekmi, ki so jo slovenski prvaki dobili z 12:2, je marsikdo pričakoval lažje delo. Forma je še daleč od prave, nekajkrat jih je rešil tudi vratar Clarke Saunders.

Železarji učinkoviti v uvodni tretjini
Gostje so imeli že v 4. minuti štiri minute igralca več na ledu, a niso prišli do prave priložnosti. Jeseničani so povedli celo z igralcem manj v 7. minuti. Aljoša Crnović je spretno poslal plošček pod prečko po podaji Gašperja Seršena. V 15. minuti je protinapad uspešno zaključil Blaž Tomaževič po lepi podaji Erica Panceta.

Avstrijci so nato pokazali zobe, ob koncu uvodne tretjine so znižali. Daniel Nageler, ki je dolga leta igral v Ligi Ebel (največji pečat je pustil na Dunaju), je ob neodločnem Nejcu Stojanu iz bližine ukanil Saundersa.

Prvi gol Panceta po vrnitvi
V drugi tretjini sta mreži mirovali, obe ekipi sta po 40 minutah sprožili 18 strelov, izid pa je bil še vedno 2:1. V zadnjem delu so gostitelji potrdili zmago. V 50. minuti je svoj prvi gol po vrnitvi na Jesenice dosegel Eric Pance. Z desne strani je presenetil slabo postavljenega vratarja Patricka Machreicha. Priznani trener Greg Holst, ki zdaj vodi Zell am See, je minuto in pol pred koncem tvegal vse in skušal s šestimi igralci v polju. Končni izid je s strelom v prazno mrežo postavil Tadej Čimžar. Tretji strelec Alpske lige se je veselil že 13. gola v sezoni.