Jure Sotlar je na začetku druge tretjine dosegel šesti zadetek v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Pance

Trener Fabian Dahlem ni mogel računati na poškodovane Hunterja Bishopa, Gala Korena in Davida Planka. Gostitelji so bili motivirani, saj so igrali pod vodstvom novega trenerja. Posloviti se je moral Mario Simioni, ta teden ga je zamenjal Don MacAdam.

Schofield zadel po samostojni akciji
Gostitelji so zatresli mrežo v 8. minuti, ko se je s kazenske klopi vrnil Maks Selan, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nepravilnega oviranja vratarja. V 9. minuti so zmaji popolnoma pozabili na Ricka Schofielda, ki je popolnoma sam prišel pred Wiikmana in ga zlahka matiral. Prvo priložnost za goste je imel v 16. minuti po prodoru Andrej Hebar, a je za las meril mimo gola. Bolzano je bil precej boljši v uvodni tretjini. Razmerje v strelih na vrata je bilo 11:5.
Sotlar izenačil na 1:1
Drugo tretjino so Ljubljančani začeli odlično. V 22. minuti je Gregor Koblar s preigravanjem iz igre vrgel vratarja Jaroslava Hübla in podal pred vrata, kjer je zadel Jure Sotlar. Po pol ure igre Wiikmanu ni uspelo pokriti ploščka in Antona Bernard ga je spravil v mrežo. V 35. minuti je imela Olimpija 58 sekund prednost dveh igralcev več, izključena sta bila Markus Gander in Mark Cullen. Strele Kyla Medveca, Roba Leberja in Matica Podlipnika je sijajno obranil Hübl.
Bolzano štirikrat zadel ob "power playu"
V zadnji tretjini pa je sledil razpad sistema pri zeleno-belih. V 44. minuti je ob prednosti igralca več zadel Marco Insam. Justin Keller je v 52. minuti povišal na 4:1. Nato je Tadej Snoj najprej dobil dvominutno kazen, pozneje pa so jo sodniki spremenili v petminutno. Takrat se je trener Dahlem odločil v gol poslati Tomaža Trelca. Bolzano je odlično unovčil pet minut prednosti igralca več, najprej je bil natančen Žiga Pance, ki se je veselil 16. zadetka v letošnji sezoni. Med strelce sta se vpisala še Sean McMonagle in Bryan Timothy Rodney. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 40:22.

V četrtek Gradec v Tivoliju
Moštva v drugem delu igrajo po deset tekem. Ljubljančani bodo v zgoščenem februarskem ritmu prvo domačo tekmo igrali že v četrtek ob 20.00, ko bo v Tivoli prišel Gradec. Panterje je Olimpija v letošnji sezoni že trikrat ugnala.