Hokejisti Dornbirna so na odlični poti, da si že po rednem delu zagotovijo končnico. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so izgubili osmič zapored, na Predarlskem pa so na enajstih medsebojnih srečanjih osvojili le eno točko. Gostitelji so bili precej boljši tekmec, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 43:17.
V prvi tretjini so gostitelji močno pritiskali (streli 13:2), a je bil vratar Olivier Roy vedno na pravem mestu.
Trije goli Dornbirna v treh minutah
Po pol ure igre je Matt Siddall poskrbel za vodstvo buldogov, ki so se nato razigrali. Nekdanji zmaj Chris D'Alvise je le dve minuti zatem povišal na 2:0, že v 33. minuti pa je Marek Zagrapan zadel še tretjič. Ljubljančani se niso predali. Po podaji Sebastjana Hadžića je v predzadnji minuti druge tretjine znižal Gal Koren. Napadalec je dosegel prvi gol za Olimpijo po vrnitvi v Tivoli.
Sotlar vlil upanje
Tudi začetek zadnje tretjine se je začel obetavno za zeleno-bele. V 42. minuti je imel priložnost Žiga Pešut, izkazal pa se je domači vratar David Madlener. Jure Sotlar je v 44. minuti ujel priključek (3:2). Gostje so skušali izenačiti, a je pet minut pred koncem D'Alvise pokopal še zadnje upe. V predzadnji minuti sta v razmiku enajstih sekund zmago Dornbirna potrdila Nikolas Petrik in James Livingston.
Niz petih gostovanj je končan. V torek v Tivoli prihaja Innsbruck, ki je v soboto odpravil Olimpijo kar z 8:1.