Frank Banham
40-letni Frank Banham je odigral zadnjo tekmo v Ligi Ebel in dosegel zadetek. Maja bo končal zelo uspešno kariero. Foto: MMC RTV SLO
Popovič: Če izstopimo iz Ebla, je konec hokeja v Ljubljani

Ljubljančani so končali na zadnjem mestu, zdaj pa jih čaka daljši premor do začetka končnice državnega prvenstva.

Kalan izenačil na 1:1
Zeleno-beli so tekmo odigrali brez prvega vratarja Olivierja Roya, ki se je v petek poškodoval v Beljaku. Tomaž Trelc je klonil že po 105 sekundah, ko ga je matiral Chris Francis. Olimpija se je nato zbrala in izenačila v 13. minuti. Zadetek je dosegel Luka Kalan po lepi podaji Jureta Sotlarja.

V drugi tretjini so imeli zmaji pobudo. Toda igra z igralcem več, tako kot celotno sezono, znova ni stekla. Madžarom se je uspelo obraniti. Razmerje v strelih na vrata je bilo po 40 minutah 13:24.

Banham bo maja končal kariero
V zadnjem delu pa je najprej že po 70 sekundah zadel Frank Banham, nekdanji ljubljenec tivolskih tribun, ki je prav proti Olimpiji odigral svojo zadnjo tekmo v klubskem dresu. Bogato kariero bo končal maja na svetovnem prvenstvu elitne divizije, kjer bo igral za Madžarsko.

Madžari hitro zadeli še trikrat
Gol je spodrezal krila Olimpiji. V razmiku treh minut in pol so Trelca ukanili še Istvan Bartalis, Kevin Wehrs in Daniel Koger. Fehevar je devet minut pred koncem povedel že s 5:1. Končni izid je v predzadnji minuti iz "power playa" postavil Maks Selan.

Četrtič zapored so ljubljanski hokejisti končali Ligo Ebel brez končnice, kar pa ob vseh težavah predvsem zunaj ledenih ploskev ni nepričakovano.

Izbor tekmecev v ponedeljek
V ponedeljek ob 18.45 bo v Salzburgu na sporedu izbor tekmecev za končnico. Prve tri ekipe (Salzburg, Orli Znojmo in Dunaj) si bodo lahko izbrale tekmeca. Izbirali bodo lahko med moštvi, ki so zasedla mesta od pet do osem (Linz, Dornbirn, Beljak in KAC). Četrtouvrščeni Bolzano bo nato igral z edino preostalo ekipo.
Četrtfinale se začenja v petek, igrali bodo na štiri zmage. Zmagovalec lige Ebel bo znan najpozneje 14. aprila.