Miha Verlič je izenačil na 1:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jan Muršak
Jan Muršak je izenačil na 3:3 v prvi akciji zadnje tretjine. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Machreich
Vratar Innsbrucka Patrick Machreich se je izkazal z 41 obrambami. Foto: MMC RTV SLO

Morski psi so šele drugič na 18 tekmah zmagali v domači Wasserkraft Areni. Ljubljančane so ugnali tudi v Tivoliju, 25. novembra je bilo 1:2. Izgubljena točka zna biti zelo pomembna v boju za 6. mesto, ki je vse bolj izenačen. Izbrancem Bojana Zajca ni uspelo zmagati šestič zapored, kar bi pomenilo izenačen rekord iz sezone 2007/08.
Verlič izenačil na 1:1
Gostitelji so povedli v 14. minuti, ko je bil na kazenski klopi Boštjan Groznik. Francis Lemieux je našel Craiga Switzerja, ki je z modre črte ukanil Jerryja Kuhna. Tri minute zatem je z bližine izenačil Miha Verlič.
Dve veliki napaki De Vergilia
V 24. minuti je Jan Muršak našel Brocka McBrida, ki je pridrsal izza vrat in s trikom na prvo vratnico poskrbel za vodstvo zeleno-belih. Innsbruck je prišel do izenačenja ob "power playu", ko je bil izključen Kevin De Vergilio zaradi zadrževanja igre (plošček je poslal med gledalce). Zadel je veteran Aaron Fox. V 36. minuti je imela Olimpija dva igralca več, De Vergilio pa je zgrešil prazen gol. Minuto pred koncem druge tretjine so gostitelji prišli do preobrata prek Michaela Bartletta, ki je bil popolnoma neoviran ob zmedeni obrambi gostov.
V podaljšku zmaji niso unovčili "power playa"
V 21. sekundi zadnje tretjine je Muršak izenačil na 3:3 po hitri akciji prvega napada. Osem sekund pred koncem rednega dela je bil izključen Bartlett, a zeleno-belim v prvih dveh minutah podaljška ni uspelo zadeti ob prednosti igre štirih igralcev proti trem. Kazen je prišla v 64. minuti, ko je srečanje odločil Bryan McGregor s hitrim prodorom po levi strani.
V torek v Celovec
Že po silvestrskem dnevu počitka zeleno-bele 1. januarja čaka tekmovalni začetek leta 2013, ko bodo odpotovali v Celovec. Od 4. do 8. januarja bodo na stadionu za Bežigradom odigrali tri domače tekme, ki bodo ključne v boju za 6. mesto.

36. krog:
INNSBRUCK - TELEMACH OLIMPIJA
* 4:3 (1:1, 2:1, 0:1)
1.500; Switzer 14., Fox 34., Bartlett 39., McGregor 64.; Verlič 17., McBride 24., Muršak 41.

DORNBIRN 36 11 3 22 -39 25
INNSBRUCK 36 5 3 27 -91 15 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko