Gregor Koblar je v predzadnji minuti prve tretjine matiral Adama Munroja. Foto: www.alesfevzer.com
Tom Zanoški

V Tiroler Wasserkraft Areni zmaji res blestijo, novembra je bilo 0:3, januarja pa 4:5. Na Tirolsko niso odpotovali poškodovani Gal Koren, Kyle Medvec in David Planko.
Vrnil se je Bishop in z njim je steklo v napadu
Slovenski prvaki so bili na uvodnih dveh tekmah proti Bolzanu (1:7) in Gradcu (0:2) neučinkoviti, v napadu se je poznala odsotnost poškodovanega najboljšega strelca Hunterja Bishopa, ki pa je tokrat igral.
Wiikman spravljal Ulmerja v obup
Že po 37 sekundah je moral na kazensko klop Dustin Vanballegooie, veliko priložnost pa je imel Anže Ropret, a je bil vratar Adam Munro na mestu. V naslednjih petih minutah so domači močno pritisnili. Zelo se je izkazal vratar Miika Wiikman, ko so gledalci že videli ploščke v mreži, je vse obranil, predvsem dve priložnosti nekdanjemu zmaju Jeffu Ulmerju.

Koblar našel mrežo gostiteljev
Ključni trenutek tekme je bil v 19. minuti, ko je Gregor Koblar prestregel podajo na ogradi in s silovitim strelom premagal Munroja.
Kapetan Mušič zadel z igralcem manj
Gol je dal zmajem krila, na začetku drugega dela so še bolj pritiskali. V 24. minuti si je Tadej Snoj priigral kazenski strel, ki pa ga ni spremenil v zadetek
Gostitelji so bili zelo nedisciplinirani, številne izključitve na začetku drugega dela je kaznoval Tom Zanoški, ki se je veselil 12. zadetka v sezoni. Ko je na kazenski klopi sedel Luka Kalan, je kapetan Aleš Mušič z igralcem manj povišal na 0:3, podal je Maks Selan.
Zanoški učinkovit po protinapadu
V 43. minuti je bil izključen Igor Cvetek, zmaji pa so znova kaznovali nezbranost morskih psov, Zanoški je po protinapadu in podaji Mušiča zapečatil usodo Innsbrucka.
Štiri minute pred koncem je častni zadetek za brezzobe morske pse dosegel Alexander Höller ob prednosti igralca več, izključen je bil Cvetek.
Ranjeni KAC v torek v Tivoliju
Olimpija je še vedno daleč od mest, ki vodijo v končnico, saj ima le dve točki. Vodi Bolzano z maksimalnimi desetimi točkami, sledi pa Gradec, ki jih ima osem. V torek zvečer v Tivoli prihaja KAC, ki mu po domačem porazu proti Gradcu z 1:3 že pošteno teče voda v grlo. Celovčani imajo zvezdniško ekipo in drugo leto brez končnice bi bil pravi polom.