Hunter Bishop

To je že tretja zmaga zmajev nad morskimi psi v letošnji sezoni. V Tiroler Wasserkraft Areni so izbranci Fabiana Dahlema dobili obe tekmi, 22. novembra je bilo 0:3.

Pešut poskrbel za sanjski začetek
Zmajem je uspel sanjski začetek. V 83. sekundi je po lepi akciji Bishop podal do Pešuta, ki je le še zatresel prazno mrežo. Ko so v 5. minuti gostje imeli "power play", je prišlo do napake klopi, na ledu je bilo preveč igralcev. Anže Ropret je odslužil kazen, v igri štirih proti štirim pa je izenačil Kris Beech. Pet minut pred koncem prve tretjine je Bishop znova poskrbel za vodstvo Olimpije. Po strelu Maksa Selana je spremenil smer ploščku in Adam Munro je bil brez moči.
"Groza" znova v pretepaškem obračunu
Po pol ure igre je po protinapadu in podaji Gala Korena zadel Ropret, razigrani Pešut pa je z natančnim strelom v 35. minuti povišal na 1:4. V 35. minuti so pele pesti, Boštjan Groznik je na tla spravil Christopha Hörtnagla. Izključen je bil še Aleš Mušič in morski psi so imeli dva igralca več. Dustin Vanballegooie je veliko prednost unovčil v 36. minuti.
Bishop potrdil zmago zeleno-belih
V zadnji tretjini je Innsbruck pritisnil z vsemi močmi. Alexander Höller je v 45. minuti ujel priključek (3:4). Sijajni Bishop je z 20 zadetkom sezone v 52. minuti povišal na 3:5. V 54. minuti je sodnik dosodil kazenski strel za domače po prekršku Selana, Andy Chiodo pa je poskus Rolanda Kaspitza ubranil. Höller je takoj zatem poskrbel za napet zaključek. Bishop je 40 sekund pred koncem ušel, tekmeci so ga zrušili in tudi on je imel na voljo kazenski strel, a je bil Munro na mestu. Zaradi spotikanja Aleša Mušiča je Matt Siddall moral na kazensko klop in šele v zadnjih 25 sekundah je Munro lahko zapustil vrata. Olimpiji je uspelo zadržati prednost do piska sirene.
Razmerje v strelih na vrata je bilo 38:30. Olimpija za Innsbruckom zaostaja še tri točke, do konca rednega dela pa so še štirje krogi. Če bosta na koncu ekipi imeli enako število točk, pa bi bili zmaji pred morskimi psi. V petek v Tivoli prihajajo Orli iz Znojma.

40. krog:
INNSBRUCK - TELEMACH OLIMPIJA
4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
1.500; Beech 8., Vanballegooie 36., Höller 45., 54.; Pešut 2., 35., Bishop 16., 52., Ropret 30.

ORLI ZNOJMO - DUNAJ
** 3:2 (0:1, 1:0, 1:1)
** - po kazenskih strelih

VSV BELJAK - KAC CELOVEC
5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Krog 10., Lammers 15., Jarrett 36., Platzer 49., Haydar 60.; Hundertpfund 6., Lundmark 50., Siklenka 59.