Judd Blackwater je odločil tekmo dve minuti pred koncem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Frank Banham
Frank Banham, ki je pred leti blestel tudi v Tivoliju, je v 37. minuti izkoristil prednost igralca več. Foto: MMC RTV SLO

Madžari so za zeleno-bele letošnji nasprotnik po meri, saj so edina ekipa v Ligi Ebel, s katero imajo zmaji pozitiven izkupiček. Sapo so premagali v Tivoliju s 5:2, prejšnji četrtek pa prvič v dvorani Gaborja Ocskaya (2:3 po podaljšku), ko je odločil Miha Verlič.
Izključitve niso bile usodne za zmaje
V uvodni tretjini so bili gostitelji precej bolj nevarni. Po izključitvi Gregorja Koblarja v peti minuti pa so prevzeli pobudo in močno pritisnili, a je Jerry Kuhn z dobrimi obrambami vse napade odbil. Še posebej vroče je bilo v 14. minuti, ko sta bila na kazenski klopi Kenneth MacAulay in Damjan Dervarič, vendar so se Ljubljančani obranili. Razmerje v strelih po prvi tretjini je bilo 16:7.
Banham izkoristil "power play"
Po pol ure igre so se prebudili tudi gostje, Ken Ograjenšek v 34., Jeff Ulmer v 35. ter Miha Verlič dvakrat v 36. minuti so bili nevarni. V 37. minuti je Kuhn naredil napako za vrati in Igor Cvetek je prejel izključitev. Nekdanji napadalec Olimpije Frank Banham je z bližine izkoristil prednost igralca več. Le 30 sekund pred drugim odmorom je Verlič dosegel gol, a so ga sodniki razveljavili, ker so bila vrata premaknjena, niso pa izključili domačega vratarja zaradi namernega premikanja vrat.
Izjemen zaključek Olimpije
V zadnjem delu so zeleno-beli spet hitro imeli igralca manj, domači so spet pritisnili, a je izvrstni Kuhn spet polovil vse strele. Pet minut pred koncem je izenačil Andrej Hebar z izjemnim strelom z leve strani. Zmaji so dobili zalet in Judd Blackwater je v 58. minuti odločil srečanje po podaji Ulmerja. V zadnji minuti je vratar Bence Balizs zapustil vrata, vendar niso izenačili.
Madžari so bili oslabljeni. Po nedeljskem dvoboju z Gradcem (3:1) sta bila s prepovedjo igranja kaznovana Attila Orban in Arnold Varga. Prav tako je tekmo prepovedi vodenja moštva dobil trener Marty Raymonds. Na klopi ga je nadomestil pomočnik Rob Pallin.
Teden dni odmora bo prišel prav
Ljubljančani bodo imeli zdaj nekaj dni odmora, saj se zanje tekmovanje v Ligi Ebel nadaljuje šele 3. decembra, ko bodo gostovali na Dunaju.