Kristof Reinthaler
Telemach Olimpija prekinila niz porazov

Po koncu tekme je bilo veliko veselje v garderobi zeleno-belih, ki so se še enkrat vrnili na led in pozdravili navijače. Trener Fabian Dahlem si je pošteno oddahnil, številni porazi so ga zelo načeli, skoraj dva tedna odmora pa bosta prišla zelo prav. Razmerje v strelih na vrata je bilo 32:27, gostitelji pa so prikazali eno izmed najboljših predstav v letošnji sezoni.
Reinthaler načel mrežo Lamoureuxa
Po uvodnem pritisku Beljačanov so se zeleno-beli zbrali. Dve priložnosti je zapravil Nik Pem. Ljubljančani so povedli v 10. minuti, ko je bil z modre črte natančen Kristof Reinthaler. Razmerje strelov na vrata v uvodni tretjini je bilo 15:12.

Izjemen strel Scholza za 3:0
V 24. minuti je na 2:0 povišal Gregor Koblar, ki je učinkovito zaključil protinapad. Zmaji so dobili zalet in Fabian Scholz je štiri minute zatem z izjemnim strelom z desne strani poslal plošček pod prečko.
Beljačani so delovali kot razbita vojska, ob prednosti igralca več je po strelu branilca Andreja Tavžlja pred vrati smer ploščka spremenil Andrej Hebar. Ko je na kazenski klopi sedel David Planko, so gostje znižali. Po podaji Žige Panceta je bil natančen Mark Santorelli v 36. minuti. Streljal je izza vrat, zadel vratarja Olivierja Roya v hrbet, plošček pa se je odbil v mrežo.

Beljačani brez idej tudi z dvema igralcema več
V 43. minuti sta bila izključena Matej Hočevar in Reinthaler, vendar razglašeni gostje niso unovčili minute in 27 sekund prednosti dveh igralcev več.
Po koncu tekme je bil trener Hannu Järvenpää zelo razočaran. Priznal je, da so njegovi izbranci odigrali najslabšo tekmo, odkar je trener Beljaka (od sezone 2012/13).
13. novembra Znojmo v Tivoliju
V Ligi Ebel je zdaj na sporedu premor, v katerem bodo na sceno stopile reprezentance, tako avstrijska kot slovenska bosta igrali na turnirju v Katovicah. Liga Ebel se bo nadaljevala 13. novembra, ko v Tivoli prihaja Znojmo.