Olivier Roy
Olivier Roy je zaradi poškodbe ramena zapustil ledeno ploskev že po treh minutah in 18 sekundah. Foto: www.alesfevzer.com

Varovanci Fabiana Dahlema so bili precej oslabljeni, saj so manjkali Boštjan Groznik, Nik Pem in Fabian Scholz. Vseeno so prikazali eno izmed najboljših predstav v letošnji sezoni. Razmerje v strelih na vrata je bilo 37:26.

Roy v vratih le štiri minute
Že v 4. minuti se je poškodoval vratar Olivier Roy, zamenjal ga je Tomaž Trelc. V prvi tretjini je ohranil mrežo nedotaknjeno. V 12. minuti je po podaji Aleša Mušiča zadel Gregor Koblar. Zmaji so igrali zelo dobro, Nardo Nagtzaam je poslal plošček v prečko.
Neučinkovita igra z igralcem več
Že v 21. sekundi druge tretjine je izenačil Jason Ulmer. Olimpija je bila neučinkovita z igralcem več, dvakrat je imela "power play", vendar ji ni uspelo zadeti. Najlepše priložnosti so zapravili Miha Logar, Natzgaam in Luka Kalan.

Igra brez vratarja se je gostom obrestovala
V 45. minuti je bil Jure Sotlar na pravem mestu ob vratnici po podaji Mušiča in plošček porinil v mrežo za novo vodstvo Olimpije. Za to sezono neverjetno dobra predstava je zmajem skorajda prinesla poln izkupiček. Bili so blizu še tretjemu golu, ko sta za las zgrešila Koblar in Sotlar, toda niso zdržali do konca. Gostje so 50 sekund pred koncem iz vrat potegnili Thomasa Dechla, Piche pa je izenačil na 2:2 24 sekund pred koncem.

Le Piche zadel pri kazenskih strelih
Podaljšek je pripadel gostom, utrujeni zmaji pa so zdržali brez gola in tekmo so odločili kazenski streli. Pri teh je vratar Dechel ubranil vse tri poskuse domačih, za goste pa je bil uspešen Piche.

Izjemno naporen spored v Ligi Ebel se nadaljuje. Ljubljančani bodo v petek gostili Fehervar.