Damjan Dervarič je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Eric Pance
Eric Pance se je vrnil v Tivoli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nicholas Ross
Nicholas Ross bo kazen odslužil šele 19. januarja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Za konec leta nov poraz hokejistov Olimpije

Na treningu v nedeljo se je ekipi pridružil povratnik iz Finske Eric Pance. 22-letni levokrilni napadalec je znova v dresu zmajev. Zaigral je v drugem napadu skupaj z Galom Korenom in Pasalom Morencyjem.
Koblar presenetil Hetenyija
V 6. minuti je Andrej Hebar poslal plošček na tribuno in prejel dve minuti kazni. Gostje so prednost igralca več izkoristili že po desetih sekundah, po strelu Andyja Serticha je pred vrati smer ploščka spremenil Adam Naglich. Zmaji so izenačili prav tako z igralcem več, ko je po levi strani prodrl Gregor Koblar in zadel praktično iz mrtvega kota. Zelo slabo je posredoval vratar Zoltan Hetenyi. V predzadnji minuti uvodne tretjine je Andras Benk izkoristil neodločenost domače obrambe in pred vrati potisnil plošček v mrežo mimo nemočnega Jerryja Kuhna.

Dervarič izenačil z igralcem več
V drugem delu so Ljubljančani izenačili v 23. minuti, z desne strani je Damjan Dervarič poslal plošček pod prečko ob "power playu". Že v naslednji minuti je Matej Hočevar preveč na lahek način izgubil sodniški met, Arnold Varga pa je z modre črte presenetil pokritega Kuhna. Gal Koren je v 25. minuti močno streljal, a ni bil natančen. Sapa je prednost zadržala do konca druge tretjine, v kateri sta si v lase skočila Koblar in Csaba Kovacs.

Madžari so se spretno branili v zadnji tretjini
V zadnjem delu je Olimpija napadala, gostje pa so se dobro branili. Priložnosti Aleša Mušiča, Kennetha MacAulaya, Korena in Koblarja so ostale neizkoriščene. Vratar gostov pa ni klonil niti, ko so v zadnji minuti zmaji zaigrali brez vratarja in s šestimi igralci v polju, tako da so se na koncu igralci Sape veselili prve zmage v medsebojnih dvobojih. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 46:33.

V sredo težko gostovanje v Beljaku
Prehod v novo leto 2014 bo za ljubljanske hokejiste precej delaven, saj jih po prostem silvestrskem večeru že v sredo čaka gostovanje v Beljaku. Izbranci Hannuja Järvenpääja so obe letošnji tekmi gladko dobili (8:0 in 7:1).

Osem tekem kazni za Rossa
Manjkala sta poškodovani Judd Blackwater in kaznovani Nick Ross. Disciplinska komisija Lige Ebel je branilca kaznovala z osmimi tekmami prepovedi nastopanja. Kanadčan si je visoko kazen prislužil za nalet s komolcem v glavo Kima Strömberga v 59. minuti dvoboja v Bolzanu. Ker je bila za Rossa to že druga kazen igre v sezoni, po prekršku nad Milanom Prochazko je moral počivati dve tekmi, je bila disciplinska komisija tokrat strožja. Najvišja mogoča kazen za takšen prekršek znaša 16 tekem prepovedi igranja. Ross bo znova lahko zaigral šele na drugi tekmi drugega dela, 19. januarja. Izpustil bo tudi obe tekmi v Sarajevu, ko se bodo Ljubljančani naslednji konec tedna pomerili z Beljačani in Celovčani.

Ponedeljkove tekme:
TELEMACH OLIMPIJA - SAPA FEHERVAR
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
1.200; Koblar 12., Dervarič 23.; Naglich 6., Benk 19., Varga 24.

LINZ - INNSBRUCK
6:3 (3:1, 2:2, 1:0)
Tretji gol za Innsbruck je v 34. minuti dosegel vratar Adam Munro. Lukas Jurik je bil izključen, vratar Linza Lorenz Hirn je zapustil vrata, gostitelji pa so si zabili avtogol v prazno mrežo.