New York Rangersi so v Washingtonu slavili 14 minut čez polnoč. Foto: Reuters

Odločitev v Washingtonu je padla šele v 3. podaljšku. Pred gol je plošček podal Brad Richards, v mrežo pa ga je med nogama Bradena Holtbyja (47 obramb) potisnil Gaborik. Tekma je trajala več kot štiri ure in pol, končala pa se je 14 minut čez polnoč.

Po rednem delu je bil izid 1:1, oba gola pa sta padla v drugi tretjini. Goste je v vodstvo popeljal Ryan Callahan v 27. minuti, izenačil pa je John Carlson štiri minute in pol pozneje. Ekipi sta bili precej enakovredni na ledu. Razmerje v strelih je bilo 49:46 v korist Rangersov.

Nashville je že v 10. minuti vodil z 2:0, potem ko sta v razmiku dobre minute zadela David Legwand in Mike Fisher. Vse poskuse Phoenixa je zaustavil izvrstni Finec Pekka Rinne, ki je zbral 32 obramb.

"Po porazih na prvih dveh tekmah si že pod velikim pritiskom, ki si ga naložiš sam. Zato je bilo toliko slajše dobiti tretjo tekmo, obenem pa tudi pokazati dobro igro. Zdaj je ta dvoboj videti popolnoma drugače," je povedal Rinne.