Hokejisti Minnesote slavijo zmago po odločilnem zadetku Mikaela Granlunda. Foto: Reuters
Alex Galchenyuk
Alex Galchenyuk je v podaljšku odločil srečanje v Newarku. Foto: Reuters
Tampa Bay
Tampa Bay se je znesla nad Ottawo. Foto: Reuters

Kalifornijci, ki so na prejšnji tekmi s 4:1 ugnali Anaheim, tokrat niso dosegli še druge zaporedne zmage. Nazadnje jim je to uspelo na začetku meseca, ko so najprej s 5:0 premagali Colorado, nato pa z 1:0 po podaljšku slavili še v Filadelfiji.

Kingsi na prvi odmor v prednosti
Tekmo so sicer začeli dobro in v 9. minuti povedli z Nickom Shorom, ki je po podaji Mariana Gaborika - ta je z 219 goli sicer najboljši strelec v zgodovini Minnesote, za katero je igral med letoma 2000 in 2009 - premagal Devana Dubnyka. Gostitelji so nato izid poravnali v 14. minuti, ko se je pred vrati najbolje znašel Nino Niederreiter in plošček dvignil prek nemočnega Jonathana Quicka za 1:1. Vseeno je Los Angeles na odmor po prvi tretjini odšel z minimalno prednostjo, saj je slabi dve minuti pozneje iz zapestja po ukradenem ploščku zadel Tanner Pearson.

White izenačil na 3:3
Tudi v drugi tretjini so padli trije zadetki, dva v mrežo Los Angelesa in en v mrežo Minnesote. Najprej je Jordan Schroeder izid poravnal na 2:2, za novo vodstvo Los Angelesa je sredi tretjine nato poskrbel Jake Muzzin, ki je zadel z natančnim strelom z modre črte, a je že nekaj sekund pozneje Ryan White preusmeril plošček v mrežo po strelu Erica Staala in izenačil na 3:3. To je bil njegov prvi gol za Minnesoto, potem ko se je v nedeljo k novi ekipi preselil iz Arizone. V zadnji tretjini sta se med strelce vpisala še Gaborik (Los Angeles) in Jason Zucker (Minnesota).

Granlund odločil tekmo
Zmagovalec tekme je bil po izenačenem izidi v rednem delu znan v podaljšku. Natančneje, že po 12 sekundah podaljšane igre. Tedaj je Granlund, ki je na svetovnem prvenstvu leta 2011 športno javnost nase opozoril predvsem z neserijskim golom proti Rusiji, oddrsal v napad, preigral navezo Anže Kopitar-Jeff Carter, za nameček je preigral še vratarja Quicka in plošček poslal v mrežo za veliko slavje v Xcel Energy Centru. Kopitar je ob porazu svoje ekipe na ledu odigral 18 minut in 57 sekund, točke ni dosegel.