Rok Tičar je na podajo Jana Urbasa povedel Slovenijo v vodstvo sredi 1. tretjine, ko je bil izključen Marcel Rodman. Foto: STA
Slovenska hokejska reprezentanca
Slovenci so odlično končali zadnji medsezonski turnir. Aprila sledijo priprave na majski SP elitne divizije. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenci so začeli in končali z golom ob igralcu manj, vmes pa je Gašper Krošelj ubranil vseh 29 italijanskih strelov. Ob strelski eksploziji je izstopal Rok Tičar z dvema goloma in dvema podajama, ob njem pa so zadeli še napadalci Jan Urbas, David Rodman in Miha Verlič ter branilca Matic Podlipnik in Klemen Pretnar. Udarna naveza Tičar-Urbas je skupaj z branilcem Blažem Gregorcem končala tekmo z ratingom +5. V dolgi zgodovini hokejskih medsebojnih dvobojev je to najvišja zmaga Slovenije nad Italijo!

Reprezentanci razpeti med elito in divizijo I
Slovenci in Italijani sodijo v tako imenovano "dvigalo" svetovnega hokeja, saj se reprezentanci že vrsto let uvrščata in izpadata iz elitne divizije, a ravno v nasprotni smeri. Rise tako maja čaka SP elitne divizije na Češkem, azzurre pa aprilski SP divizije I na Poljskem.

Visoka zmaga za popotnico v klube
Varovanci Matjaža Kopitarja so EIHC-turnir na Dunaju tako sklenili s porazom proti Avstriji in zmagama nad Slovaško B (3:2) in Italijo (7:0). Naslednjič se bodo risi zbrali aprila, ko se bodo začele priprave na svetovno prvenstvo, kjer Slovence čaka zanimiva skupina v Ostravi.