Hokejisti Jesenic so v novi sezoni Alpske lige prišli do 50. točke. Po kazenskih strelih so premagali Pustertal z 2:1. Foto: www.alesfevzer.com

550 gledalcev v prvi tretjini ni videlo zadetkov. Gostje so povedli v 40. minuti, ko je bil uspešen slovenski hokejist Erik Pance, a so železarji dobrih pet minut pozneje že izenačili. Po podaji Mihe Brusa je zadel David Planko.

Vratar Clarke Saunders je ubranil 26 strelov.

SŽ Olimpija je s 4:2 premagala Kitzbühel. Po manj razburljivi prvi tretjini, v kateri ni bilo zadetkov, je ljubljanska ekipa v drugi tretjini razmerje v strelih (17:8) obrnila sebi v korist, vendar se tretjina ni začela spodbudno, saj je Latvijec Gatis Sprukts Kitzbühel popeljal v vodstvo. Aljaž Uduč in Miha Zajc sta v dobrih dveh minutah poskrbela za preobrat, branilec Luka Zorko pa je v 51. minuti dosegel odločilni zadetek za 3:1.

Jeseničani bodo čez tri dni gostili Neumarkt, Olimpija pa bo igrala v gosteh pri Lustenauu.