Neumarkt, ki še nima zmage po rednem delu, je bil tudi proti Jeseničanom brez možnosti za uspeh. Železarji so z deseto zmago po rednem delu na lestvici vnovič prehiteli Olimpijo in se prebili na drugo mesto. Jeseničane, ki so tokrat igrali brez poškodovanih Nika Pema, Gašperja Seršena in Jake Šturma, čez tri dni čaka novo gostovanje, in sicer pri Sterzingu.

Gostitelji so dolgo zdržali in Gorenjci so pritisk prvič kronali šele v 32. minuti z golom Erika Svetine, pet minut pozneje je Žan Jezovšek razliko povišal. Luka Kalan je v zadnjem delu zadel na 3:0, v končnici, ko je domača zasedba zaigrala brez vratarja, pa je Svetina, ki je podal Kalanu za tretji zadetek, s strelom v prazno mrežo postavil končni izid. Gostujoči vratar Clarke Saunders je zbral 31 obramb.