Justin Williams se je vrnil v Carolino in kot veteran prevzel mesto kapetana, povezal slačilnico ter je ključni mož trenerja Roda Brind'amourja v boju za končnico. Foto: Reuters

Penguins, ki so na lestvici Metropolitanske skupine, le mesto pred Huriccanesi, so na gostovanju v Raleighu v 56. minuti povedli z golom prvega branilca Krisa Letanga, ki je v slogu napadalcev zaključil hiter protinapad. Carolina, ki se srdito bojuje za preboj v prvo končnico po sezoni 2008/09, ko so se prebili vse do konferenčnega finala, je umaknila vratarja Petra Mrazka. Z razdalje je udaril Hamilton, odbitek pa je v 2:2 spremenil Justin Williams, trikratni prvak Lige NHL, enkrat s Carolino 2006 in dvakrat z Los Angelesom (2012 in 2014).

Cansi so se Pensom približali le na točko zaostanka, pred na Vzhodu devetim Montrealom pa imajo zdaj 4 točke prednosti. Lanski prvak Washington so z zmago nad odpisanimi Vragi iz New Jerseyja v gosteh s 4:1 znova prevzeli vodstvo v omenjeni Metropolitanski skupini.

Rask in Rinne zaklenila vrata
Torek je bil večer finskih vratarjev. Tuukka Rask je 45. zaklenil vrata Bostona, ki je s 5:0 visoko porazil NY Islanderse. Pekka Rinne je bil ključni mož Nashvilla, ki je s 3:0 premagal Toronto. Rinne je še drugič v tej sezoni predstavljal neprebojni zid za Javorjeve liste.

Za najboljšo napadalno predstavo torkovega večera je poskrbel Jaden Schwartz, ki je za domačo zmago St. Louisa nad Edmontonom s kar 7:2 četrtič v karieri vpisal hat-trick, zadel je v vsaki tretjini, hkrati pa se je vpisal v statistiko tudi kot podajalec.