Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je odigral 23 minut in 39 sekund, petkrat je sprožil proti golu nasprotnika. Foto: Reuters
Vratar Los Angelesa Jonathan Quick je zbral 27 obramb. Foto: Reuters
Napadalec Bostona Brad Marchand je v podaljšku odločil tekmo v Calgaryju. Foto: Reuters
Nashville se je znesel nad Ottawo. Foto: Reuters
Minnesota je v Brooklynu premagala New York Islanderse. Foto: Reuters

Kalifornijci so po treh porazih dobili še drugo tekmo zapored. V vodstvo jih je v 9. minuti popeljal Torrey Mitchell, ki je s silovitim strelom po podaji Nata Thompsona premagal nemočnega Antona Forsberga.

Vodstvo je še pred koncem tretjine podvojil Andy Andreoff, ki je po strelu Jonnyja Brodzinskega spretno preusmeril plošček mimo Forsbergove lovilke v mrežo.

Phaneuf znova med strelci
V uvodnih minutah druge tretjine je Chicago prejel še tretji zadetek, med strelce pa se je vpisal Dion Phaneuf. 32-letni Edmontončan, najnovejša okrepitev Kingsov, je izkoristil "power play" in z natančno odmerjenim strelom z modre črte zadel za 3:0. To je bil zanj že drugi gol na treh tekmah, odkar se je v mesto angelov preselil iz Ottawe.

Sharp malce ublažil grenek poraz
Chicago, ki letos igra porazno (na 60 tekmah je dosegel 25 zmag in 27 porazov), nikakor ne najde poti iz krize. Po osmih zaporednih porazih je na prejšnji tekmi Washington odpihnil s 7:1, zdaj pa znova okusil grenkobo poraza. Vseeno je slednjega nekoliko ublažil Patrick Sharp, ki je zadel za končnih 3:1. 36-letni veteran je plošček po strelu Carla Dahlstroma z leve strani iz bližine strpal v mrežo za svoj sedmi zadetek v sezoni.

Ostra kazen za štiri navijače
V Chicagu – in v celotni Ligi NHL – odmeva incident, ki se je zgodil na prejšnji tekmi Blackhawksov proti Washingtonu, na kateri so se po pisanju ameriških medijev štirje navijači Chicaga z rasističnimi pripombami spravili na napadalca Capitalsov Devanteja Smith-Pellyja (zoper temnopoltega hokejista so skandirali: "Košarka, košarka, košarka!"). Klub je omenjeni četverici že prepovedal obiske hokejskih tekem. "Chicago Blackhawksi rasistične opazke in drugo neprimerno vedenje ostro obsojamo," so v sporočilu za javnost zapisali v upravi kluba iz United Centra.