Takole sta kombinirala Marian Gaborik in Jake Muzzin za izenačenje na 2:2. Podajo je pri tem golu vpisal tudi Anže Kopitar. Foto: Reuters
Edmonton Oilers
Kljub zmagi Edmonton ostaja najslabša ekipa lige. Foto: Reuters
Nail Jakupov
Kralji so na Zahodu z 18. zmagami trenutno sedmi, v Pacifiški divizji pa zasedajo tretje mesto. Foto: Reuters

Gostitelji so še deset minut pred koncem vodili z 2:0. Matt Hendricks je v peti minuti povedel, ko je nanj na sredini pozabila obramba Kraljev in je izkoristil natančno podajo Dereka Roya. Po skoraj polovici tekme je Taylor Hall po trdem boju dobil ploščico v svoji napadalni tretjini in jo spravil do Ryana Nugent-Hopkinsa, ki je povišal vodstvo Oilersov.

Toda branilci naslova se niso predali in na začetku 51. minute je zaostanek znižal Drew Doughty. Ploščica je premagala razpoloženega Bena Scrivensa, ki je zbral 37 obramb, se odbila iz mreže, tako da so sodniki zadetek priznali šele po ogledu počasnega posnetka. Kingsi so podaljšek izsilili dve minuti in pol pred iztekom 60. Kopitar je na desni kombiniral z Marianom Gaborikom, ki je uspel spraviti plošček do Jaka Muzzina, ta pa je zadel za 2:2.

V podaljšku sta mreži mirovali. V prvih treh serijah kazenskih strelov sta Scrivens in Jonathan Quick ostala nepremagana - v drugi seriji je kazenski strel zapravil tudi Kopitar. Odločitev je padla v četrti seriji, ko je David Perron zadel in prekinil serijo devetih zaporednih porazov Edmontona, ki je prvič slavil pod vodstvom Todda Nelsona. Ta je pred dvema tednoma zamenjal Dallasa Eakinsa. Kingsi so leto sklenili z dvema zaporednima porazoma in s tretjim na zadnjih štirih tekmah.

"Razočarani smo, tako kot smo bili po zadnjem porazu proti Calgaryju. Na led moramo priti bolj lačni in igrati bolj trdo. Imeti moramo večjo željo. Odnos ni bil pravi in na tak način se v hokeju ne da dobivati tekem," je bil razočaran Muzzin.